Reklama
Reklama

Korki w rejonie Lechickiej / Naramowickiej. Mamy odpowiedź PIM

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Od rana piszemy o dużych korkach, które tworzą się na ulicy Lechickiej po wprowadzeniu tu zmiany w organizacji ruchu.

Dostaliśmy odpowiedź od Poznańskich Inwestycji Miejskich. - Zmiana organizacji ruchu była konieczna z uwagi na kontynuację robót w ramach powstającego węzła Lechicka/Naramowicka. Wykonawca prowadzi prace związane m.in. z zabezpieczeniem powłok betonowych nowych wiaduktów oraz wykończeniem południowej łącznicy węzła. Przygotowuje się również do przeprowadzenia testów obciążeniowych, co zbliża nas do otwarcia tych wiaduktów. Informujemy, że jak przy każdej zmianie organizacji ruchu, sytuacja na drogach podlega obserwacjom, w miarę potrzeb i możliwości jest optymalizowana. Na skrzyżowaniu ul. Murawa i Lechickiej został zmieniony program sygnalizacji świetlnej, tak, by można było zminimalizować skutki zmiany organizacji ruchu i zwiększonego natężenia na północnej łącznicy węzła. Dodatkowo na tym skrzyżowaniu są osoby ręcznie kierujące ruchem, by w jak największym stopniu usprawnić przejazd w tym rejonie - tłumaczy Paulina Nowicka z PIM.

Jak podkreśla, obecnie nie ma innej możliwości, by poprowadzić ruch w tym rejonie. - Wraz z postępem prac organizacja ruchu w miarę możliwości będzie podlegała modyfikacji i optymalizacji. Prace wykończeniowe przy wiaduktach potrwają ok. dwa miesiące, jednak przywrócenie przejazdu pod nimi, w stronę ronda Obornickiego, będzie mogło nastąpić wcześniej - wtedy wykonawca będzie w dalszym ciągu kontynuował prace tak, by miały one jak najmniejszy wpływ na ruch samochodów. O konkretnym terminie będziemy informować, jest on zależny m.in. od warunków atmosferycznych - zaznacza.

Równocześnie PIM zapewnia, że sytuacja jest monitorowana, a wprowadzone rozwiązanie było konsultowane z miejskimi jednostkami. - Zapewniamy, że gdy tylko będzie to możliwe, to wprowadzone zostaną usprawnienia. Ruch z Naramowic jest uprzywilejowany ze względu na możliwość wykorzystania ul. Serbskiej i Witosa dla pojazdów poruszających się w relacji wschód-zachód. Przypominamy, że w pełnym zakresie można już korzystać ze skrzyżowania ul. Naramowickiej i Serbskiej, które zostało przebudowane w ramach budowy trasy tramwajowej. Za kilka miesięcy cały układ drogowy zmieniający się wraz z budową trasy tramwajowej na Naramowice będzie dostępny dla mieszkańców. To nie tylko dwupoziomowy węzeł u zbiegu Lechickiej i Naramowickiej, ale też nowe drogi, jak al. Praw Kobiet, a także remont obecnej ul. Naramowickiej. Prosimy jeszcze o cierpliwość, by nowa infrastruktura wynagrodziła niedogodności - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
17.75 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro