Reklama
Reklama

Dlaczego malowanie proszkowe jest popularne wśród mieszkańców Poznania?

Malowanie proszkowe to nowoczesna metoda pokrywania farbami różnego rodzaju podłoży. Wprawdzie stosuje się ją już od kilkudziesięciu lat, jednak stale jest udoskonalana, w tym w odniesieniu do trwałości powłoki oraz możliwości nadania jej atrakcyjnego wyglądu. Ta odmiana lakierowania jest chętnie wybierana przez Poznaniaków, na co wpływ ma wiele zalet, jakie wiążą się z jej wykorzystywaniem.

Czym jest malowanie proszkowe?

Metoda polega na nanoszeniu cząsteczek farby na uprzednio oczyszczoną na przykład za pomocą piaskowania powierzchnię - konieczne jest usunięcie plam czy nalotów rdzy. Lakierowanie odbywa się w specjalnej kabinie za pomocą pistoletu natryskowego. Niezbędne jest wykonanie sieciowania, czyli podgrzania warstw do temperatury dochodzącej do 200ºC - dzięki temu farba topi się i żeluje, co zapewnia powłoce odpowiednią twardość.

Stosowane są dwie techniki lakierowania:

- elektrostatyczna (tzw. "korona") - polega na wytworzeniu pola elektrostatycznego między drobinkami farby a podłożem,

- elektrokinetyczna ("tribo") - cząstki farby są naładowane elektrostatycznie dzięki sprężonemu powietrzu.

Malowanie proszkowe w Poznaniu jest realizowane przez wyspecjalizowane lakiernie. Warto skorzystać z oferty sprawdzonego partnera, który wykonuje kompleksowe usługi, obejmujące również przygotowanie podłoża, a także dysponuje odpowiednim sprzętem oraz dobiera adekwatne do potrzeb rozwiązania. W tym kontekście ważne jest to, że farby epoksydowe stosuje się we wnętrzach, a poliestrowe - elementach znajdujących się na zewnątrz.

Jakie korzyści niesie dla Poznaniaków korzystanie z oferty lakierni proszkowej?

Można wymienić wiele zalet. Jedna z najważniejszych dotyczy tego, że farby proszkowe nie zawierają szkodliwych substancji, w tym rozpuszczalników, metali ciężkich czy utwardzaczy, które mogłyby negatywnie wpływać na środowisko naturalne oraz zdrowie człowieka. Ma to duże znaczenie w Poznaniu, gdzie występuje wiele zanieczyszczeń, a więc ich ograniczanie jest szczególnie ważne.

Inne cechy malowania proszkowego, które decydują o jego dużej popularności, to:

- wysoka wydajność - w porównaniu do tradycyjnych farb zużycie jest znacznie mniejsze, dodatkowo niewykorzystany proszek można ponownie zaaplikować, co daje znaczące oszczędności oraz eliminuje problem nadmiernej ilości odpadów,

- trwałość - dzięki utrzymywaniu przez siły elektrostatyczne cząstek naniesionych na podłoże pomalowane elementy przez długi czas zachowują estetyczny wygląd i są odporne na uszkodzenia mechaniczne, w tym ścieranie, jak również korozję chemiczną i biologiczną czy wysoką temperaturę, w związku z czym rzadziej wymagają ponownego lakierowania,

- stworzenie jednolitej powłoki pozbawionej nieestetycznych spękań, rys albo wyżłobień - ma to szczególne znaczenie w przypadku elementów dekoracyjnych,

- aplikacja na wielu podłożach wykonanych z metalu, w tym stali czarnej i ocynkowanej, miedzi, aluminium, mosiądzu, a także odlewach i stopach pochodnych.

Skorzystanie z usług lakierni proszkowej pozwala na uzyskanie ciekawych efektów dekoracyjnych. Decyduje o tym możliwość osiągnięcia na powierzchni wysokiego połysku, satyny bądź matu, jak również zróżnicowana kolorystyka - można skorzystać ze wszystkich barw wchodzących w skład systemu RAL. Nawet mimo wielu niekorzystnych czynników, w tym pogodowych, pomalowane powierzchnie nie łuszczą się i nie matowieją, a kolory są odpowiednio nasycone.

Rozległe zastosowanie farb proszkowych w Poznaniu

Są wykorzystywane zarówno w przemyśle, jak i w warunkach domowych. Oferta profesjonalnej lakierni jest skierowana do rozległego grona odbiorców i wypełni indywidualne wymagania, w tym pod kątem kolorystyki.

Kiedy malowanie proszkowe w Poznaniu jest przydatne? Mieszkańcy miasta mogą skorzystać z oferty lakierni wtedy, gdy istnieje potrzeba:

- odświeżenia ogrodzenia na początku sezonu letniego,

- regeneracji felg stalowych lub aluminiowych,

- odnowienia zniszczonych w wyniku na przykład stłuczki części nadwozia samochodu, w tym zderzaków, błotników, lusterek czy klamek,

- nadania starym przyczepom kempingowym atrakcyjnego wyglądu.

Farby proszkowe można ponadto zastosować do pomalowania maszyn i części rolniczych, a także sprzętu sportowego, w tym rowerów i urządzeń fitness. Będą one przydatne również w ramach porządków wiosennych, gdy niezbędne jest odświeżenie mebli narażonych na ciągłe oddziaływanie czynników atmosferycznych czy pergoli bądź narzędzi. Ze względu na brak toksycznych związków, ten sposób lakierowania jest też polecany do elementów łóżeczek i wózków dziecięcych.

Warto osobiście skontaktować się z lakiernią OR-MET, gdzie pracownicy udzielą wyczerpujących informacji na temat wielu możliwości, jakie daje malowanie proszkowe w Poznaniu, a także dobiorą adekwatną technikę nanoszenia cząsteczek farby. Oferta jest szeroka i mogą z niej skorzystać Klienci indywidualni oraz biznesowi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
13℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro