Reklama

Kamienica przy placu Bernardyńskim odzyska dawny blask

fot. ZKZL
fot. ZKZL

Chodzi o budynek przy przystanku tramwajowym.

Każdego dnia przejeżdżają przy niej tysiące pasażerów. Kamienica przy placu Bernardyńskim zostanie kompleksowo zmodernizowana. Dziś w budynku znajdują się duże, ponad 100-metrowe mieszkania. Jest ich 12. Zostaną podzielone na mniejsze lokale i tym samym w budynku będzie mogło zamieszkać 28 rodzin. 9 lokali powstanie z myślą o seniorach - na parterze i pierwszym piętrze.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

- W ramach modernizacji, poza wspomnianym już wcześniej wydzieleniem mieszkań, spółka przeprowadzi remont elewacji frontowej oraz ociepli elewację od strony podwórza. Wymianie ulegnie stolarka okienna. Wyremontowany zostanie dach budynku, klatki schodowe, piwnice jak również same lokale mieszkalne. Dodatkowo w ramach prac nastąpi aranżacja podwórza. W ramach walki ze smogiem Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych zlikwiduje aż 42 piece kaflowe - wyjaśnia Łukasz Kubiak z ZKZL.

Wykonawca przejął już budynek. Prace mają się zakończyć za 2,5 roku - na koniec 2024 roku. Koszt inwestycji to 13,5 miliona złotych. 80 procent środków ZKZL chce pozyskać ze wsparcia z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
23.95 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro