Reklama
Reklama

Poznań zostanie rowerową stolicą Polski?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. UM Poznań
Zdjęcie ilustracyjne | fot. UM Poznań

1 czerwca rozpocznie się kolejna rywalizacja miast.

- Akcja ma motywować mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia. Zasady są proste - rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast "kręci kilometry" - wyjaśniają miejscy urzędnicy.

Aplikacja "Aktywne Miasta" działa na całym świecie i można ją pobrać ze sklepu Google Play oraz App Store. Można więc kręcić kilometry dla Poznania jeżdżąc np. po innym kontynencie. Do 21 maja można jeszcze wziąć udział w treningu, a od 1 do 30 czerwca toczyć się będzie zasadnicza część konkursu.

W tym roku do rywalizacji przystąpiły 54 miasta. - To, które wygra rywalizację otrzyma przechodni "Puchar Rowerowej Stolicy Polski". W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, Puchar zostaje na stałe w posiadaniu danego miasta - dodają. W ubiegłym roku trzeci raz z rzędu zwyciężyła Nowa Sól w województwie lubuskim. Otrzymała puchar na stałe i w tym roku nie bierze już udziału w rywalizacji.

W zeszłym roku uczestnicy rywalizacji przejechali w Polsce 7 milionów kilometrów. To rekord.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
16.17 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro