Reklama
Reklama

Lato na Łazarskim i Madalinie. Miasto ogłosiło przetarg na organizację wydarzeń

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Halina P.

Na odnowionym rynku Łazarskim powstać ma tymczasowa strefa rekreacyjna oraz cykl działań kulturalnych i społecznych pod wspólnym tytułem "Łazarskie lato". Letnia strefa ma wrócić również na Madalinę.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

W przypadku "Lata na Łazarskim" zamówienie składa się z trzech elementów - utworzenia i zarządzania tymczasową strefą rekreacyjną oraz przygotowanie programu działań społeczno-kulturalnych aktywizujących mieszkańców.

Strefa rekreacyjna o powierzchni ok. 250 m2 powstać ma w sąsiedztwie fontanny. Zadaniem wykonawcy będzie tymczasowe zagospodarowanie terenu na okres realizacji zadania, aby stworzyć komfortowe warunki do odpoczynku dla mieszkańców. Ma on zapewnić wszelką niezbędną infrastrukturę do funkcjonowania strefy w okresie letnim - informują miejscy urzędnicy.

Projekt zagospodarowania obszaru musi uwzględniać wytyczne Miejskiego Konserwatora Zabytków i Pełnomocnika Prezydenta ds. Estetyki Miasta. Strefa ma działać codziennie od 1 lipca do 4 września - od niedzieli do czwartku w godzinach od 12:00 do 19:00, a w piątki i soboty o godzinę dłużej, do 20:00. Na wniosek wykonawcy będzie możliwość wydłużenie czasu funkcjonowania strefy, z zastrzeżeniem, że nie będzie ona mogła zakłócać spokoju okolicznym mieszkańcom (np. poprzez hałas czy głośną muzykę) - tłumaczą.
Program działań społeczno-kulturalnych ma zaktywizować mieszkańców. Możliwa jest m.in. organizacja wydarzeń kulturalnych (np. kameralnych koncertów, wystaw, spotkań autorskich, przedstawień i pokazów filmowych), rekreacyjno - integracyjnych (np. turniejów gier, nauki tańca, warsztatów plastycznych teatralnych, gier/zabaw integrujących różne grupy mieszkańców, w tym osoby z niepełnosprawnościami oraz z doświadczeniem uchodźczym) oraz edukacyjnych (np. spotkań autorskich, dyskusji publicznych, warsztatów) - dodają.
Na chętnych miasto czeka do 23 maja.

Podobnie jak w latach poprzednich na terenie dawnej zajezdni tramwajowej przy ul. Madalińskiego ponownie organizowany ma być cykl imprez kulturalnych, sportowych i społecznych - "Lato na Madalinie".

Wykonawca ma zorganizować na terenie zajezdni ogólnodostępne działania aktywizujące mieszkańców -m.in..: sportowe, edukacyjne, kulturalne, skierowane do różnego rodzaju odbiorców, np. dzieci i młodzieży, seniorów, rodzin,. Powinien także zapewnić niezbędne do ich realizacji oraz funkcjonowania tymczasowe zagospodarowanie terenu oraz materiały i narzędzia przez cały okres trwania umowy - tłumaczą urzędnicy.

Realizacja działań przewidziana jest na okres od 25 czerwca do 4 września, od wtorku do niedzieli (uwzględniając również święto 15 sierpnia, przypadające w poniedziałek). Łącznie będą to 63 dni.

Chętni, chcący wziąć udział w przetargu, mają czas na złożenie oferty do 17 maja.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
8.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro