Reklama

Premier Morawiecki z wizytą w Wielkopolsce. "Przeznaczamy ponad 2 mld zł na szpitale pediatryczne"

fot. Krystian Maj / KPRM / TT
fot. Krystian Maj / KPRM / TT

15 maja w Międzynarodowym Dniu Rodzin premier Mateusz Morawiecki oraz minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg przebywają z wizytą w województwie wielkopolskim.

Wizyta rozpoczęła się spotkaniem w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie premier ogłosił pomoc dla krajowej pediatrii. Przeznaczamy ponad 2 mld zł na szpitale pediatryczne, aby lekarze mogli jak najlepiej leczyć najmłodszych pacjentów. W tym szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim jest sprzęt najwyższej, światowej klasy - mówił premier. Od kilku lat postawiliśmy na kształcenie lekarzy. Od 2015 r. przybyło już 20 tys. lekarzy. Kształci się teraz o 50% więcej przyszłych lekarzy - dodał. Współpraca pomiędzy rządem a samorządem, tak jak tutaj w Ostrowie Wielkopolskim, daje dobry rezultat. Służba zdrowia to obszar, który wymaga dużej uwagi i ogromnych nakładów - zaznaczył premier.

Morawiecki wyraził też wdzięczność dla personelu medycznego. W tym szpitalu widzę zespól medyczny, który świadczy usługi, potrzebne dla najmłodszych pacjentów. To wzruszający widok, jak zajmują się najmłodszymi. Z wdzięcznością myślę o lekarzach i pielęgniarkach - mówił. Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat, jak mawiał Korczak. W tym szpitalu dzieci są wyciągane z bardzo trudnych sytuacji. Żeby tak było, potrzebne są środki, sprzęt, personel, umiejętności - dodał.

Premier Mateusz Morawieckiego i minister Marlena Maląg biorą też udział w Pikniku Rodzinnym z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin w miejscowości Pogrzybów.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest dziś kolejne ostrzeżenie IMGW!
24℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro