Reklama
Reklama

Od poniedziałku rusza remont jednej z ulic na Starołęce. Będą utrudnienia nie tylko dla kierowców!

fot. ZDM
fot. ZDM

W jego trakcie sfrezowana zostanie stara, już zniszczona nawierzchnia. W jej miejsce ułożona będzie specjalna siatka wzmacniająca i na niej nowa nawierzchnia jezdni.

Od 16 maja do 10 czerwca br., ul. Warowna będzie zwężona do jednego pasa i będzie jednokierunkowa z przejazdem od ul. Gołężyckiej do ul. Obodrzyckiej. Objazd zamkniętego kierunku wyznaczono ulicami: Obodrzycką i Gołężycką - przypomina Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

By jak najbardziej zminimalizować utrudnienia związane z remontem, został on podzielony na dwa etapy. W pierwszym prace prowadzone będą na jezdni północnej, a w kolejnym - na jezdni południowej. W drugim etapie nie będzie możliwy wyjazd z ul. Podmiejskiej w ul. Warowną, a objazd wyznaczono ulicami: Romana Maya i Gołężycką - dodaje.

Z utrudnieniami muszą się też liczyć pasażerowie komunikacji zbiorowej. W związku z remontem nawierzchni ulicy Warownej autobusy linii numer 189 i 194 będą kursować zmienioną trasą przez ulice Obodrzycką i Gołężycką.

Linia nr 189 - trasa od 16 maja do 10 czerwca
STAROŁEKA PKM - Forteczna - Obodrzycka - Unii Lubelskiej - Obodrzycka - Gołężycka - Baranowska - Minikowo - Św. Antoniego - Książęca - STAROŁEKA PKM
W kierunku przeciwnym trasa bez zmian

Linia nr 194 - trasa od 16 maja do 10 czerwca
UNII LUBELSKIEJ - Unii Lubelskiej - Obodrzycka - Gołężycka - Baranowska - Sandomierska - Ożarowska - Czernichowska - Starołęcka - Książęca - STAROŁEKA PKM
W kierunku przeciwnym trasa bez zmian

Pasażerowie dojeżdżający w rejon przystanku Warowna (skrzyżowanie ulic Obodrzyckiej i Warownej) od strony pętli Unii Lubelskiej będą mogli dojechać w to miejsce autobusem linii nr 189 jadącym w kierunku Starołęki (ul. Forteczna) - przekazuje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
3.53 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro