Reklama
Reklama

Wystartowały Poznańskie Dni Rodziny. W niedzielę sporo się działo na placu Wolności

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

To już 10. edycja wydarzenia organizowanego przez Miasto Poznań.

Niedzielne wydarzenie potrwa do 20:30. Na poznaniaków w każdym wieku od popołudnia czekały będą liczne atrakcje. Dla najmłodszych Teatr Blum przygotował spektakl "Piosenki na niepogodę". Chwilę później swój repertuar zaprezentuje Daria Udovychenko, 17-letnia piosenkarka z Ukrainy, zwyciężczyni wielu konkursów muzycznych. Zebranym na placu Wolności poznaniakom czas umili również Profesor Śledź i UkuPolaLele - czyli Przemysław Śledź, muzyk i instruktor gry na ukulele, który razem z 9-letnią Polą przybliży wszystkim sekrety tego wyjątkowego instrumentu. Oksana Tymoszenko poprowadzi warsztaty muzyczne, a później widzowie będą mogli wysłuchać recitalu Bartosza Kuczyka - zapowiadali miejscy urzędnicy.

Tuż przed godziną 18 nastąpiło oficjalne otwarcie Poznańskich Dni Rodziny, a o godz. 18.30 wystąpiła gwiazda wieczoru - zespół Enej.

Przed nami 17 dni pełnych atrakcji dla całych rodzin - mówi Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektorka Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania. Cieszymy się, że po pandemicznej przerwie możemy zaprosić wszystkich do wspólnego świętowania i spędzania razem czasu. Program jest bardzo bogaty, każdy znajdzie w nim coś dla siebie - dodaje.

Zorganizowano również liczne atrakcje dla dzieci. Można było wziąć udział w warsztatach z tworzenia kwietnych kul, zrobić ekotorbę na zakupy z t-shirta czy uszyć firankowy woreczek na owoce czy warzywa. Najmłodsi mogli spróbować malowania na mleku oraz samodzielnie zrobić własne sole do kąpieli. Zaplanowano również drużynowe rysowanie na tablicy i wyścig ludzików LEGO.

Na smakoszy czekały również stoiska gastronomiczne, a z okazji okrągłego jubileuszu można było poczęstować się słodkimi muffinami i wspólnie odśpiewać "Sto lat".

Atrakcji będzie więcej i to przez najbliższe dwa tygodnie. Na mieszkańców czekają liczne spektakle teatralne i taneczne, czytanie bajek, koncerty, warsztaty i spotkania dla rodziców. W programie są też wydarzenia dla seniorów, festyny i pikniki rodzinne, archeologiczne zabawy na powietrzu czy animacje w ogrodzie zoologicznym. Zaplanowane są też zajęcia w Bibliotece Raczyńskich, zabawy logopedyczne i sensoryczne, przechadzki z przewodnikiem, spotkanie integracyjne seniorów i dzieci oraz wiele innych atrakcji. Nie zabraknie też warsztatów: florystycznych, plastycznych, a także z robotyki i programowania. Większość wydarzeń jest bezpłatna, na część obowiązują zapisy. Szczegóły znajdziemy tutaj.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
4.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro