Reklama
Reklama

Podpalacz w lesie? "Ktoś chyba świetnie się bawi"

fot. OSP CHOCZ - KSRG

O sytuacji w swojej gminie informują strażacy z OSP Chocz w powiecie pleszewskim, którzy w piątek po raz kolejny interweniowali w związku z pożarem lasu.

Przedłużanie rzęs jest bez sensu. W maju Laminacja + lifting + botox rzęs -20% od ceny regularnej tylko w salonach Wonderland. Zadzwoń: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

Zostaliśmy zadysponowani do pożaru lasu w miejscowości Józefów. Spaleniu uległo około 5 arów powierzchni poszycia - informują. To kolejny groźny i niepokojący pożar lasu na terenie naszej gminy. W całym kraju jest bardzo sucho - dodają. Ktoś chyba świetnie się bawi, ale to wcale nie jest zabawne! Pożar lasu to dużo pracy na miejscu, jak i po powrocie do remizy. Co przynosi ogromne koszty dla całego budżetu gminy ... - kończą.

Strażacy przypominają, że jeśli okaże się, że to działanie celowe taka osoba nie uniknie odpowiedzialności karnej. Zgodnie z kodeksem wykroczeń podlega karze aresztu, grzywny albo karze nagany.


W czwartek strażacy z OSP Chocz interweniowali w podobnych zdarzeniach dwa razy. W Kwileniu i miejscowości Józefów. Ktoś chyba stara się spalić nam las - informują. Od lat nie notowano tak dużej ilości pożarów w naszych lasach a poprzednie lata były bardzo suche. Obecnie liczba zdarzeń przekracza to co notowaliśmy w latach ubiegłych przez cały rok, a mamy dopiero maj! - dodają.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
14.20 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro