Reklama
Reklama

Podpalacz w lesie? "Ktoś chyba świetnie się bawi"

fot. OSP CHOCZ - KSRG
fot. OSP CHOCZ - KSRG

O sytuacji w swojej gminie informują strażacy z OSP Chocz w powiecie pleszewskim, którzy w piątek po raz kolejny interweniowali w związku z pożarem lasu.

Zostaliśmy zadysponowani do pożaru lasu w miejscowości Józefów. Spaleniu uległo około 5 arów powierzchni poszycia - informują. To kolejny groźny i niepokojący pożar lasu na terenie naszej gminy. W całym kraju jest bardzo sucho - dodają. Ktoś chyba świetnie się bawi, ale to wcale nie jest zabawne! Pożar lasu to dużo pracy na miejscu, jak i po powrocie do remizy. Co przynosi ogromne koszty dla całego budżetu gminy ... - kończą.

Strażacy przypominają, że jeśli okaże się, że to działanie celowe taka osoba nie uniknie odpowiedzialności karnej. Zgodnie z kodeksem wykroczeń podlega karze aresztu, grzywny albo karze nagany.


W czwartek strażacy z OSP Chocz interweniowali w podobnych zdarzeniach dwa razy. W Kwileniu i miejscowości Józefów. Ktoś chyba stara się spalić nam las - informują. Od lat nie notowano tak dużej ilości pożarów w naszych lasach a poprzednie lata były bardzo suche. Obecnie liczba zdarzeń przekracza to co notowaliśmy w latach ubiegłych przez cały rok, a mamy dopiero maj! - dodają.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
7.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro