Reklama
Reklama

W centrum miasta trwa Garażówka

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

Do kupienia jest rękodzieło, książki, płyty, zabawki, bilety na spektakle, koncerty i do kina oraz wiele innych rzeczy.

Poznańska Garażówka to oddolna inicjatywa, której celem jest wsparcie osób z doświadczeniem uchodźczym oraz prowadzenie akcji informacyjnych. Pierwsza wyprzedaż garażowa miała miejsce w 2017 roku, a od tamtego czasu udało się zebrać i przekazać organizacjom pomocowym łącznie ponad 500 tysięcy złotych.

Ostatnie tygodnie dostarczały niepokojących sygnałów, iż polskie państwo gotowe jest do podszytych ksenofobią i rasizmem działań oraz godzi się na segregację osób z doświadczeniem uchodźczym ze względu na ich kolor skóry, wyznanie czy kraj pochodzenia. Sprzeciwiamy się temu i solidaryzujemy się ze wszystkimi osobami szukającymi azylu w Polsce i w Unii Europejskiej! Wojna, utrata domu, stan permanentnego zagrożenia życia, utrata bliskich, ucieczka i życie na uchodźstwie poruszają nas i są dla nas tak samo ważne niezależnie od tego, czy trwają już 11 lat - jak w Syrii - czy parę tygodni - jak w Ukrainie - informują organizatorzy akcji.

Naszym kolektywnym działaniem pragniemy pokazać, że kryzys podstawowych wartości wśród politycznych decydentów nie jest kryzysem nas wszystkich. Nie zgadzamy się na łamanie prawa, międzynarodowych konwencji i ustaleń, które powinny chronić nas wszystkich i wszystkie niezależnie od tego, skąd pochodzimy i przed którą wojną uciekamy. Nie ma nielegalnych ludzi! Są tylko bezprawne, bezduszne i niemoralne decyzje polityczne - dodają.

12. Poznańska Garażówka odbywać się będzie w sobotę do godziny 20:00 przed Centrum Kultury Zamek. Dochód zostanie przekazany osobom z doświadczeniem uchodźczym szukającym azylu i bezpieczeństwa w Polsce.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
3.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro