Reklama
Reklama

Kolejne zatrzymania w sprawie fałszowania certyfikatów covidowych. 11 osób z zarzutami

Zdjęcie ilustracyjne | fot. LuAnn Hunt / Pixabay.com

Jak informuje portal Kalisz24.INFO to kolejna odsłona śledztwa prowadzonego przez I Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, dotyczącego wystawienia poświadczających nieprawdę zaświadczeń o szczepieniu przeciwko Covid-19. Zarzuty usłyszało kolejnych 11 osób. 9 zostało przesłuchanych i przyznało się do stawianych zarzutów, 2 odmówiły składania wyjaśnień. Są to mieszkańcy powiatu kaliskiego oraz leszczyńskiego w wieku od 31 do 45 lat.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

Postępowanie to pozostaje w toku. W ramach czynności przeprowadzanych przez prokuraturę oraz policję zabezpieczono materiał dowodowy, który stanowić będzie podstawę do dalszych zarzutów formułowanych wobec kolejnych osób otrzymujących dokumenty w postaci unijnego certyfikatu potwierdzającego szczepienie na Covid-19 w zamian za wręczenie korzyści majątkowej, podczas gdy to szczepienie nie miało miejsca - mówi portalowi Kalisz24 INFO prokurator Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Sprawa wyszła na jaw w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas zarzuty usłyszały trzy osoby.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
3.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro