Reklama

Kolejne zatrzymania w sprawie fałszowania certyfikatów covidowych. 11 osób z zarzutami

Zdjęcie ilustracyjne | fot. LuAnn Hunt / Pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. LuAnn Hunt / Pixabay.com

Jak informuje portal Kalisz24.INFO to kolejna odsłona śledztwa prowadzonego przez I Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, dotyczącego wystawienia poświadczających nieprawdę zaświadczeń o szczepieniu przeciwko Covid-19. Zarzuty usłyszało kolejnych 11 osób. 9 zostało przesłuchanych i przyznało się do stawianych zarzutów, 2 odmówiły składania wyjaśnień. Są to mieszkańcy powiatu kaliskiego oraz leszczyńskiego w wieku od 31 do 45 lat.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Postępowanie to pozostaje w toku. W ramach czynności przeprowadzanych przez prokuraturę oraz policję zabezpieczono materiał dowodowy, który stanowić będzie podstawę do dalszych zarzutów formułowanych wobec kolejnych osób otrzymujących dokumenty w postaci unijnego certyfikatu potwierdzającego szczepienie na Covid-19 w zamian za wręczenie korzyści majątkowej, podczas gdy to szczepienie nie miało miejsca - mówi portalowi Kalisz24 INFO prokurator Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Sprawa wyszła na jaw w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas zarzuty usłyszały trzy osoby.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro