Reklama
Reklama

Wartostrada będzie jeszcze dłuższa!

fot. PIM

Popularna trasa w przyszłości ma wydłużyć się na południe.

Aktualnie prowadzone są prace projektowe dotyczące odcinka od Mostu Przemysła I w kierunku Dębiny oraz te, które obejmują planowany łącznik Wartostrady z ul. Chwaliszewo.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

Wartostrada pełni nie tylko funkcję komunikacyjną, ale jest też popularnym miejscem sportu i rekreacji - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Codziennie mijają się na niej spacerowicze, rowerzyści, biegacze i rolkarze. Trasa w ostatnich latach wydłużyła się, a w planach są kolejne nadwarciańskie inwestycje - dodaje.

Wiosenna aura sprzyja poznawaniu Wartostrady. Można swobodnie korzystać z przebudowanego odcinka wzdłuż wschodniego brzegu rzeki, między mostami Królowej Jadwigi a Przemysła I, gdzie prace zakończyły się pod koniec ubiegłego roku. Nierówna i spękana nawierzchnia odeszła w niepamięć, jest też nowy monitoring i oświetlenie. Kolejne prace przed nami, gdyż przygotowujemy się do budowy połączenia tego odcinka Wartostrady z ul. Hetmańską - mówi Justyna Litka, prezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Łącznik planowany jest po południowej stronie mostu Przemysła I. Przebudowana Wartostrada wzdłuż wschodniego brzegu rzeki zostanie powiązana z trasą pieszo-rowerową w ciągu południowej nitki ul. Hetmańskiej - będzie można wjechać rowerem czy też wejść pieszo na most Przemysła I. Takie połączenie łatwi użytkownikom dostęp do Wartostrady, a w drugą stronę - umożliwi wygodny dojazd np. do ronda Starołęka. Łącznik będzie liczył ponad 160 metrów długości, zostanie oświetlony, w planach jest też budowa monitoringu. Termin rozpoczęcia prac jest uzależniony od uzyskania wszystkich niezbędnych do tego decyzji administracyjnych - informują urzędnicy PIM.

W przyszłości Wartostrada wydłuży się na południe. Aktualnie prowadzone są prace projektowe dotyczące odcinka od Mostu Przemysła I w kierunku Dębiny, niemal do Lubonia. Trwają również prace projektowe, które obejmują planowany łącznik Wartostrady z ul. Chwaliszewo.

Jak informuje Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta, prowadzone są działania zmierzające do zapewnienia finansowania budowy Wartostrady na południe w kierunku Dębiny oraz na północ w stronę granicy z gminą Suchy Las. Zakresy te zgłoszone zostały jako planowane do dofinansowania w przyszłej unijnej perspektywie finansowej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych 2021+ - dodają urzędnicy PIM.

Projekt "Budowa Wartostrady pieszo-rowerowej" współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 3.3.3 Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
3.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro