Reklama
Reklama

Wartostrada będzie jeszcze dłuższa!

fot. PIM

Popularna trasa w przyszłości ma wydłużyć się na południe.

Aktualnie prowadzone są prace projektowe dotyczące odcinka od Mostu Przemysła I w kierunku Dębiny oraz te, które obejmują planowany łącznik Wartostrady z ul. Chwaliszewo.

Nowość w Salonie Wonderland w Poznaniu! Stymulatory tkankowe coming out - 20% tylko w czerwcu. Zadzwoń tel. 607 608 806.
REKLAMA

Wartostrada pełni nie tylko funkcję komunikacyjną, ale jest też popularnym miejscem sportu i rekreacji - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Codziennie mijają się na niej spacerowicze, rowerzyści, biegacze i rolkarze. Trasa w ostatnich latach wydłużyła się, a w planach są kolejne nadwarciańskie inwestycje - dodaje.

Wiosenna aura sprzyja poznawaniu Wartostrady. Można swobodnie korzystać z przebudowanego odcinka wzdłuż wschodniego brzegu rzeki, między mostami Królowej Jadwigi a Przemysła I, gdzie prace zakończyły się pod koniec ubiegłego roku. Nierówna i spękana nawierzchnia odeszła w niepamięć, jest też nowy monitoring i oświetlenie. Kolejne prace przed nami, gdyż przygotowujemy się do budowy połączenia tego odcinka Wartostrady z ul. Hetmańską - mówi Justyna Litka, prezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Łącznik planowany jest po południowej stronie mostu Przemysła I. Przebudowana Wartostrada wzdłuż wschodniego brzegu rzeki zostanie powiązana z trasą pieszo-rowerową w ciągu południowej nitki ul. Hetmańskiej - będzie można wjechać rowerem czy też wejść pieszo na most Przemysła I. Takie połączenie łatwi użytkownikom dostęp do Wartostrady, a w drugą stronę - umożliwi wygodny dojazd np. do ronda Starołęka. Łącznik będzie liczył ponad 160 metrów długości, zostanie oświetlony, w planach jest też budowa monitoringu. Termin rozpoczęcia prac jest uzależniony od uzyskania wszystkich niezbędnych do tego decyzji administracyjnych - informują urzędnicy PIM.

W przyszłości Wartostrada wydłuży się na południe. Aktualnie prowadzone są prace projektowe dotyczące odcinka od Mostu Przemysła I w kierunku Dębiny, niemal do Lubonia. Trwają również prace projektowe, które obejmują planowany łącznik Wartostrady z ul. Chwaliszewo.

Jak informuje Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta, prowadzone są działania zmierzające do zapewnienia finansowania budowy Wartostrady na południe w kierunku Dębiny oraz na północ w stronę granicy z gminą Suchy Las. Zakresy te zgłoszone zostały jako planowane do dofinansowania w przyszłej unijnej perspektywie finansowej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych 2021+ - dodają urzędnicy PIM.

Projekt "Budowa Wartostrady pieszo-rowerowej" współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 3.3.3 Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

W czwartek i piątek lato na termometrach, ale w weekend załamanie pogody
26℃
17℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
11.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro