Reklama
Reklama

Prezydent z mieszkańcami sprzątał i sadził drzewa w Parku Sołackim. "Poznań był, jest i będzie zielonym miastem"

fot. UM Poznań

W piątek w Parku Sołackim odbyła się akcja "Czysty i zielony Poznań".

Poznań był, jest i będzie zielonym miastem. Dziś przy Porcie Sołacz w ramach akcji "Czyste, Zielone Miasta" spotkaliśmy się na pikniku ekologicznym. Razem sprzątaliśmy okolice parku i posadziliśmy nowe drzewa. Zależy mi, aby takich ekologicznych akcji, skierowanych do mieszkańców i mieszkanek było jak najwięcej. Cieszę się, że poznaniacy i poznanianki tak chętnie się w nie angażują - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta.

Nowość w Salonie Wonderland w Poznaniu! Stymulatory tkankowe coming out - 20% tylko w czerwcu. Zadzwoń tel. 607 608 806.
REKLAMA

Uczestnicy akcji w parku Sołackim wspólnie pozbierali kilkanaście worków śmieci oraz zasadzili około 200 sztuk drzew i krzewów, przekazanych przez Lasy Państwowe.

Celem akcji była nie tylko edukacja, ale również integracja mieszkańców, którzy interesują się zdrowym trybem życia w ekologicznym świecie. Partnerami projektu byli: Stowarzyszenie Czysta Polska, Grupa MTP, Lasy Państwowe, Warta Poznań, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Park Tenisowy Olimpia i Zarząd Zieleni Miejskiej - informują miejscy urzędnicy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

W czwartek i piątek lato na termometrach, ale w weekend załamanie pogody
26℃
17℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
11.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro