Reklama
Reklama

Latające psy znów zaprezentują się na Cytadeli

archiwum | fot. Krzysztof Sawicki
archiwum | fot. Krzysztof Sawicki

W sobotę i niedzielę na Cytadeli odbywać się będą zawody Latających Psów.

W weekend na Cytadeli odbędą się kolejne zawody Latających Psów. To seria imprez dla psów - sportowców i ich przyjaciół.

Latające Psy zapraszają do niezwykłego Parku Cytadela w Poznaniu, by cieszyć się popisami uzdolnionych czworonogów występujących w konkursach Dogfrisbee. Spodziewamy się silnej stawki psich sportowców z całej Polski oraz zagranicy - informują organizatorzy.

Latające Psy to seria zawodów dla miłośników Dogfrisbee, rozgrywana nieprzerwanie od roku 2006. W sezonie 2022 planujemy rozegranie czterech edycji - LP Poznań 25, LP Wrocław 26, LP Gdynia 27, LP Warszawa 28 a także - po raz pierwszy w Europie - i do tego w Polsce - Mistrzostwa Świata USDDN, które odbędą się we wrześniu w Poznaniu - zapowiadają.

Na LP Poznań 25 będzie można zobaczyć: ThrowNGo (aportowanie przez psa frisbee rzuconego do odpowiednich stref punktowych), Frizgility ( konkurencja mieszana frisbee i agility. Niesamowicie widowiskowa gra podczas której pies i zawodnik wielokrotnie przełączają się z trybu agility na frisbee i odwrotnie) oraz Time Warp (celem konkurencji jest zgromadzenie jak największej liczby punktów poprzez jak najszybsze skompletowanie trzech chwytów w wyznaczonych strefach). Tradycyjnie będzie też można skorzystać z porad weterynaryjnych.

Wszystkie konkurencje na LP Poznań 25 - 2022:
- Freestyle UpDog, lvl. 1
- SuperOpen USDDN (kwalifikacje na Mistrzostwa Świata USDDN)
- Super Pro Toss&Fetch (kwalifikacje na MŚ USDDN)
- ThrowNGo (UpDog) lvl. 1
- Frizgility (UpDog) lvl. 1 i 2
- TimeWarp (UpDog) lvl. 1 i 2
- FarOut (UpDog)

Szczegóły znajdziemy tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
18.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro