Reklama
Reklama

Na Naramowicach trwają prace w związku z układem drogowym. Od nocy zmiany!

fot. pim
fot. pim

W nocy z piątku na sobotę wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu, które umożliwią kontynuację robót w ramach powstającego węzła Lechicka/Naramowicka.

Budowa wiaduktów drogowych nad ul. Lechicką dobiega końca. Obecnie trwają przygotowania do testów obciążeniowych, które będą możliwe dzięki pracom przeprowadzonym po zmianie organizacji ruchu. Ostatni etap tych robót wymaga wyłączenia ruchu pod wiaduktami w kierunku ronda Obornickiego, gdyż w tym czasie wykonawca prowadzić będzie prace związane m.in. z zabezpieczeniem powłok betonowych - informują urzędnicy PIM.

Od 14 maja jadący ul. Lechicką od mostu Lecha na zachód, w kierunku ul. Murawa i dalej ronda Obornickiego, zostaną przekierowani na północne łącznice węzła, czyli na drogę przy markecie i stacji paliw. Z uwagi na zwiększone natężenie ruchu zmieni się program sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Murawa i Lechickiej - dodają.

Tempo prac zależne będzie od warunków pogodowych. Według założeń zajmą ok. dwa miesiące.

Trwają także prace na ul. Naramowickiej, która zostanie wyremontowana między ul. Karpią a Hilczer-Kurnatowskiej. Aktualnie koncentrują się na odcinku od posesji przy ul. Naramowickiej nr 161 do wjazdu na parking przy kościele. Wkrótce realizowane będą kolejne etapy - przypominają urzędnicy.

Kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscu prowadzonych prac oraz zwracanie uwagi na obowiązujące oznakowanie.
Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest dziś kolejne ostrzeżenie IMGW!
24℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro