Reklama
Reklama

Seniorka zostawiła w sklepowym wózku torebkę z kilkoma tysiącami złotych. Znalazca nie chciał jej oddać

fot. policja

Mężczyzna długo nie nacieszył się jednak przywłaszczonymi pieniędzmi.

Dla 71-letniej seniorki wtorkowy wypad na zakupy z pewnością okazał się mało przyjemnym przeżyciem. Kobieta z roztargnienia zostawiła w sklepowym wózku torebkę, a w niej 8000 złotych. - Po krótkiej chwili zorientowała się, że nie ma przy sobie swojej własności i wróciła do sklepu w nadziei, że odnajdzie zgubę - wyjaśnia pilska policja. Torby jednak w wózku nie było.

Nowość w Salonie Wonderland w Poznaniu! Stymulatory tkankowe coming out - 20% tylko w czerwcu. Zadzwoń tel. 607 608 806.
REKLAMA

Seniorka udała się na policję, gdzie zgłosiła zajście. Wyjaśniła, że w torbie miała dokumenty, telefon, ale też duże pieniądze, które miały być prezentem dla jej wnuka. Funkcjonariusze przejrzeli nagrania z kamer monitoringu umieszczonych przy sklepie. - Na zarejestrowanym materiale widoczny był mężczyzna w średnim wieku, który wyciągnął torebkę z wózka, a następnie udał się z nią za sklep. W tym miejscu wyjął z niej pieniądze oraz telefon komórkowy, a pozostałe rzeczy wyrzucił do śmietnika - dodaje.

Niespełna godzinę zajęło policjantom ustalenie tożsamości mężczyzny. 65-latek z powiatu pilskiego został zatrzymany. Pieniądze, a także pozostała zawartość torby odzyskano. Mężczyźnie za przywłaszczenie grozi do 3 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

W czwartek i piątek lato na termometrach, ale w weekend załamanie pogody
26℃
17℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
11.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro