Reklama
Reklama

Poważny wypadek w Gnieźnie: 8 pracowników spadło z rusztowania

fot. gniezno24.com

Do zdarzenia doszło przy Miejskim Ośrodku Kultury, który jest w tej chwili remontowany.

Jak opisuje portal gniezno24.com, przed 10.30 służby poinformowano o wypadku na terenie prowadzonych prac. Okazało się, że w trakcie robót na wysokości pod pracownikami zarwała się płyta ułożona na rusztowaniu. W sumie z wysokości około 4 metrów spadło 8 osób.

Nowość w Salonie Wonderland w Poznaniu! Stymulatory tkankowe coming out - 20% tylko w czerwcu. Zadzwoń tel. 607 608 806.
REKLAMA

Na miejsce wezwano kilka karetek, która przetransportowała rannych do szpitala. Z ustaleń lokalnego portalu wynika, że wszyscy pracownicy byli przytomni. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja, z pewnością pojawi się tutaj także inspekcja pracy i nadzór budowlany.

  • Aktualizacja
    piątek, 13.05.2022 r., godz. 12.27
    Aktualizacja
    piątek, 13.05.2022 r., godz. 12.27
    Jak podaje gnieźnieńska policja: ze wstępnych ustaleń wynika, że zawaliły się elementy konstrukcyjne szalunku wraz ze zbrojeniem przygotowane pod wylewkę stropu, na którym znajdowało się 8 osób - przedstawiciele inwestora i pracownik firmy budowlanej. Pomieszczenie znajdowało się nad piwnicą. Wszyscy poszkodowani po wyciągnięciu i udzieleniu pierwszej pomocy przez strażaków i załogi pogotowia ratunkowego trafili do szpitala.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

W czwartek i piątek lato na termometrach, ale w weekend załamanie pogody
26℃
17℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
11.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro