Reklama
Reklama

Najlepsza Poznańska firma o modnych firanach i zasłonach

Trendy w dekorowaniu okien zmieniają się średnio co kilka lat. Jeszcze do niedawna, bardzo popularne na polskich oknach były piękne, miękkie tkaniny welurowe. Jakie trendy zdominują 2022 rok? O tym dzisiaj opowie zespół według opinii najlepszej Poznańskiej firmy z szyjącej firany i zasłony - Małgorzata Dekoracja i Automatyka.

Jeszcze zanim zaczniemy pisać o tym, co jest modne a co nie, musimy wspomnieć, że budowę firan i zasłon możemy podzielić na dwie części- Styl szycia i użytą tkaninę. Użyta do wykonania firan lub zasłon tkanina, będzie definiować to, jak dekoracje będą komponowały się z resztą mebli w pomieszczeniu. Za to styl szycia, tzn. to jak uszyjemy zasłony, odpowiada za formę dekoracji i ich funkcjonalność.


Jakie firany i zasłony były modne do niedawna?

Praktycznie przez cały 2020 i 2021 rok możemy zaliczyć do stylu nowoczesnego i glamour. A to do tych dwóch idealnie wpasowują się zasłony welurowe. Takie uszyte na nowych systemach jak fleks czy wave, są idealnym połączeniem efektownej dekoracji i funkcjonalnego elementu wyposażenia. Przy funkcjonalności musimy wspomnieć, że dzięki swojej unikalnej budowie, większość tkanin welurowych blokuje ok 70% światła wpadającego przez okna. Dzięki temu nieźle sprawują się zarówno w salonie z kinem domowym, jak i w sypialni z oknami od wschodu.

Do welurowych zasłon, najlepiej sprawdzą się gładkie firanki. Większości z was pewnie od razu przychodzi na myśl woal. I to bardzo dobre skojarzenie. Właśnie w 2020 i 2021, woalowe firanki były super modne. I to nie tylko, dlatego że świetnie komponują się z welurem. Już same takie firany uszyte na systemie fleks, z marszczeniem 200%, są świetną dekoracją na okna w salonie w stylu nowoczesnym. Takie minimalistyczne dekoracje świetnie komponują się, z równie prostym w kształtach meblami, jakie najczęściej wybieramy do stylu nowoczesnego.

Jakie są teraz modne zasłony i firany?

W 2022 roku możemy spokojnie stwierdzić, że na oknach zdominował styl naturalny. I to w całej Europie. Zasłony oraz firany z tkanin o splocie naturalnym stały się modne między innymi dzięki swojej uniwersalności. Takie dekoracje świetnie wpasują się nie tylko do stylów, "w które wpisana jest natura" jak boho czy jungle. Są także wybierane bardzo często do wnętrz w stylu nowoczesnym czy retro. Jako że właśnie te style cieszą się wielkim powodzeniem wśród osób dekorujących wnętrza na całym świecie, to i takie dekoracje zyskały wielką popularność.

Jakie modne firany i zasłony wybrać do salonu?

Pomieszczeniem, do którego najczęściej stosujemy dekoracje okienne, zdecydowanie jest salon. To właśnie on jest najbardziej reprezentatywną częścią domu.

To jak modnie udekorować okna zdecydowanie najlepiej odda konkretne wnętrze urządzone właśnie w 2022 roku. Firma Małorzata w lutym tego roku realizowała mieszkanie w Poznaniu, które zostało zaprojektowane przez MO Architekci (również poznańskie studio) w stylu retro.

Na oknach i ścianach tego salonu zawisły firanki o splocie naturalnym zawieszone na systemie wave. Dzięki temu został uzyskany efekt optycznego powiększenia okien. Sam system wave to takie sprytne rozwiązanie, które powoduje że firanki lub zasłony zawsze układają się w idealnie równe fałdy-"fale".

A wam jak się podobają tak udekorowane okna?

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
13℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro