Reklama
Reklama

Szef kancelarii premiera opublikował wizerunek Matki Boskiej z ciężką bronią. "To profanacja". Burza w sieci

fot. Michał Dworczyk/ Twitter

Michał Dworczyk umieścił w środę znamienny mem w mediach społecznościowych.

Na twitterze "puścił w obieg" postać Matki Boskiej ubranej w barwy Ukrainy z biało-czerwoną opaską na przedramieniu. Matka Boska na tej ilustracji trzyma ciężką broń. Obrazek jest podpisany "Św. Piorun chroniący ukraińskie niebo".

Internauci oburzyli się nie zostawiając na pośle PiS suchej nitki. Komentowali wpis Michała Dworczyka jako profanację i obrazę uczuć religijnych katolików.

Jak zauważa "Gazeta Wyborcza" Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski nie krył oburzenia: "Kolejna profanacja symboli religijnych. Tym razem w wydaniu nie lewicowych agitatorów, a ministra Michała Dworczyka od premiera Mateusza Morawieckiego, który idzie w ślady towarzysza Che Guevary".

Negatywnie do przedstawionej przez Michała Dworczyka grafiki odniósł się Krzysztof Bosak - Podobnie nieakceptowalne jak lewicowe grafiki marksistów spod znaku teologii wyzwolenia, z Chrystusem z karabinem. Mamy wystarczająco wiele objawień by wiedzieć jak przedstawiać wizerunek Królowej Polski. Nie tak! Matka Boska to nie jest materiał do memów - skomentował lider Konfederacji.

Portal "Na Temat" przypomniał czytelnikom, że jeszcze niedawno wizerunek tęczowej Matki Boskiej również wstrząsnął opinią publiczną - Pamiętacie oburzenie na tęczową Matkę Boską? No to zobaczcie, jakim zdjęciem pochwalił się Michał Dworczyk. Szef Kancelarii Premiera wykorzystał święty wizerunek w kontekście wojny w Ukrainie - brzmi wstęp do artykułu na wyżej wspomnianym portalu.

Internauci zwracając się pod postem do Dworczyka komentowali - Poważny z pana gość, ale jak pan błyśnie to lepiej niż brokat. Burzy internetowej nie było końca, posypał się hejt.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
15.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro