Reklama
Reklama

Szef kancelarii premiera opublikował wizerunek Matki Boskiej z ciężką bronią. "To profanacja". Burza w sieci

fot. Michał Dworczyk/ Twitter
fot. Michał Dworczyk/ Twitter

Michał Dworczyk umieścił w środę znamienny mem w mediach społecznościowych.

Na twitterze "puścił w obieg" postać Matki Boskiej ubranej w barwy Ukrainy z biało-czerwoną opaską na przedramieniu. Matka Boska na tej ilustracji trzyma ciężką broń. Obrazek jest podpisany "Św. Piorun chroniący ukraińskie niebo".

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

Internauci oburzyli się nie zostawiając na pośle PiS suchej nitki. Komentowali wpis Michała Dworczyka jako profanację i obrazę uczuć religijnych katolików.

Jak zauważa "Gazeta Wyborcza" Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski nie krył oburzenia: "Kolejna profanacja symboli religijnych. Tym razem w wydaniu nie lewicowych agitatorów, a ministra Michała Dworczyka od premiera Mateusza Morawieckiego, który idzie w ślady towarzysza Che Guevary".

Negatywnie do przedstawionej przez Michała Dworczyka grafiki odniósł się Krzysztof Bosak - Podobnie nieakceptowalne jak lewicowe grafiki marksistów spod znaku teologii wyzwolenia, z Chrystusem z karabinem. Mamy wystarczająco wiele objawień by wiedzieć jak przedstawiać wizerunek Królowej Polski. Nie tak! Matka Boska to nie jest materiał do memów - skomentował lider Konfederacji.

Portal "Na Temat" przypomniał czytelnikom, że jeszcze niedawno wizerunek tęczowej Matki Boskiej również wstrząsnął opinią publiczną - Pamiętacie oburzenie na tęczową Matkę Boską? No to zobaczcie, jakim zdjęciem pochwalił się Michał Dworczyk. Szef Kancelarii Premiera wykorzystał święty wizerunek w kontekście wojny w Ukrainie - brzmi wstęp do artykułu na wyżej wspomnianym portalu.

Internauci zwracając się pod postem do Dworczyka komentowali - Poważny z pana gość, ale jak pan błyśnie to lepiej niż brokat. Burzy internetowej nie było końca, posypał się hejt.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
21.14 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro