Reklama
Reklama

MiastoMisja Solaris - zbierzcie ekipy i ruszajcie po mural lub wertykalny, zielony ogród

Z inicjatywy Solaris Bus & Coach wystartowała w Poznaniu i powiecie poznańskim niecodzienna akcja edukacyjna MiastoMisja, skierowana do uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. W ramach programu organizowany jest kreatywny konkurs z atrakcyjnymi nagrodami, warsztaty edukacyjne oraz wyjątkowa gra miejska. Celem akcji jest zwiększenie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych oraz zachęcenie do korzystania z komunikacji miejskiej.

"Zrównoważone, ekologiczne miasta - to cel Solarisa. Ta wizja wyznacza kierunek naszych działań już od dawna. Teraz chcemy, by zainspirowała również najmłodszych. Poprzez program MiastoMisja pokażemy dzieciom, że współczesny transport publiczny daje mnóstwo możliwości. Naszym celem jest zachęcenie uczniów do korzystania ze środków komunikacji miejskiej, jako najbardziej ekologicznej opcji transportu. Chcemy zainteresować młodych ludzi nowymi technologiami przyjaznymi dla klimatu, a przede wszystkim pokazać, że przyszłość miast zależy również od nich. Ważne jest też dla nas, aby szkoły poprzez udział w programie uzyskały wymierne korzyści. Właśnie dlatego nagrodami są ekorealizacje na terenie zwycięskich placówek, o których więcej w regulaminie konkursu. W ramach pierwszej, pilotażowej edycji postanowiliśmy skoncentrować się na obszarze, z którego wywodzi się nasza firma, a więc na Poznaniu i okolicach. Liczymy na to, że w kolejnych latach będziemy mogli rozwijać te działania, zarówno jeśli chodzi o obszar jak i kolejne grupy wiekowe." - powiedział Patryk Kawa, Członek Zarządu firmy Solaris, odpowiedzialny za obszar Human Resources.

MiastoMisja Solaris to projekt, któremu przyświeca chęć zakorzenienia w dzieciach pozytywnych przyzwyczajeń związanych z poruszaniem się za pomocą komunikacji miejskiej, w szczególności elektrycznymi autobusami, oraz stworzenie atrakcyjnego środowiska do nauki na temat ważnych kwestii ekologicznych. Projekt skierowany jest do uczniów klas 1-3 szkół podstawowych z terenu Poznania i powiatu poznańskiego. W ramach programu dzieci zastanowią się, jak mogą wyglądać autobusy przyszłości, poznają wiele zagadnień związanych z pojazdami elektrycznymi i zostaną zachęcone do korzystania z transportu miejskiego.

Główną atrakcją MiastoMisji jest konkurs kreatywny. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu projektu hipernowoczesnego autobusu, który pomoże zadbać o otoczenie w ekologicznym mieście. Jego wygląd, cechy i sposób poruszania się zależą od wyobraźni i kreatywności dzieci. Do wygrania są atrakcyjne nagrody dla szkół: mural oczyszczający powietrze lub ogród wertykalny. Wybór zwycięzców odbędzie się dwuetapowo: podczas głosowania internetowego publiczność wyłoni finalistów, a następnie odbędą się obrady Jury. Spośród najlepszej 10-tki wytypowane zostaną 3 zwycięskie szkoły, które otrzymają wspomniane fantastyczne nagrody. Ogłoszenie wyników nastąpi tuż przed zakończeniem roku szkolnego .

Ze względu na sporą liczbę pytań oraz wyraźne prośby ze strony szkół szkół, czas dodawania prac konkursowych został wydłużony do 30 maja 2022r. Dzięki temu wszystkie ekipy konkursowe, które chcą podjąć się #MiastoMisji, będą miały czas na dosłanie swoich kreatywnych projektów. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału również nowych uczestników - 2 tygodnie to mnóstwo czasu na wykonanie zadania konkursowego. Ponadto, bonusem dla szkół, są warsztaty edukacyjne. Zostały nam ostatnie miejsca!

Warsztaty zrealizowane zostaną w pierwszych 15 szkołach, które zgłoszą swoje projekty do konkursu. Pasjonaci nauki zaproszą dzieci do swojego świata i pokażą skąd bierze się prąd i jak znalazł w autobusie.

Dodatkową atrakcją, dla wszystkich mieszkańców Poznania, okolic i nie tylko jest elektryzująca gra miejska. Dzieci, młodzież, dorośli, rodziny i single zapraszamy w podróż bezemisyjnymi autobusami miejskimi. Po drodze można przyswoić solidną porcję wiedzy, a także odwiedzić zielone miejsca w Poznaniu. Mapa, będąca bazą gry, dostępna jest na stronie internetowej akcji oraz w Centrum Informacji Turystycznej na Starym Rynku.

Szczegóły na stronie projektu https://miastomisjasolaris.pl/


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

W czwartek i piątek lato na termometrach, ale w weekend załamanie pogody
26℃
17℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
11.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro