Reklama
Reklama

Radziwiłłowie zapraszają po raz trzeci!

30 maja 2022 roku mija termin składania zgłoszeń do programu pt. "Goście Radziwiłłów". Celem naboru jest wyłonienie 15 osób, twórców literatury lub tłumaczy, którzy będą pracować nad utworami literackimi lub tłumaczeniami w Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów w Antoninie.

Wybór miejsca nie jest przypadkowy. Pałac w Antoninie wielokrotnie witał w swoich progach artystów reprezentujących różne dziedziny sztuki. Sam gospodarz - książę Antoni Radziwiłł - rysował i grał na wiolonczeli. Był też koneserem sztuki. Poznał się między innymi na wybitnym talencie Fryderyka Chopina. Kompozytor był dwa razy gościem antonińskiego pałacu.

W lipcu, sierpniu i październiku 2022 Pałac Radziwiłłów otworzy się dla osób związanych z Wielkopolską, które piszą lub tłumaczą literaturę i mają już na swoim koncie pierwsze publikacje.

Celem Programu "Goście Radziwiłłów" jest wsparcie tych osób - twórców i tłumaczy literatury. Utwory, które powstaną, lub zostaną przetłumaczone, muszą się mieścić w zakresie szeroko pojętej fikcji literackiej. Mogą to być powieści, opowiadania, eseje, felietony, sztuki teatralne, zbiory poezji, literatura dziecięca i młodzieżowa.

Zapraszamy kolejny raz w gościnę do Radziwiłłów z przekonaniem, że wnętrza pałacu, w którym kwitło życie towarzyskie i artystyczne XIX-wiecznej Wielkopolski, staną się dla jego tegorocznych gości dodatkową inspiracją.

Jest to trzecia edycja Programu pt. "Goście Radziwiłłów", który w całości jest finansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

W obliczu trwającej w Ukrainie wojny, w tym roku zaproszenie do udziału w Programie kierowane jest także do twórców i tłumaczy literatury z Ukrainy.

Po wszystkie szczegóły dotyczące programu zapraszamy tutaj: https://kulturaupodstaw.pl/radziwillowie-zapraszaja-po-raz-trzeci/


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

W czwartek i piątek lato na termometrach, ale w weekend załamanie pogody
26℃
17℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
11.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro