Reklama
Reklama

Problemy z wejściem na teren Wielkiego Grillowania. Ścisk i omdlenia. "Strach pomyśleć co mogło się tam stać"

fot. Przemysław Łukaszyk

Na organizację skarży się nasz Czytelnik.

- Zwracam się z prośbą o nagłośnienie skandalicznej sytuacji, do której doszło podczas pierwszego dnia Wielkiego Grillowania. Przed głównym wejściem kilka godzin stał kilkutysięczny tłum, napierający w jednym kierunku, stojący praktycznie jeden na drugim. Wpuszczanie osób, pomimo posiadania zakupionego wcześniej biletu, trwało bardzo długo. Mam wrażenie, że przez dwie godziny mojego bezskutecznego czekania na wejście, z kilku tysięcy osób, udało się to zaledwie niewielkiemu procentowi - pisze Paweł. - Dookoła mnie zemdlało kilka osób z powodu ogromnego ścisku. Dodatkowy brak jakichkolwiek służb, jedyni ratownicy jakich widzieliśmy byli głęboko na terenie samego wydarzenia, za bramą wejściową. Wejściówki były biletowane, kwota symboliczna, bo 10 złotych, ale jednak. Wejść się nie udało z pewnością setkom osób, które kierując się zdrowym rozsądkiem po prostu zrezygnowały. Strach pomyśleć co mogło się tam stać - dodaje.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza podsumował pierwszy dzień wydarzenia. Przez teren imprezy miało się przewinąć około 15 tysięcy osób. - Tegoroczna edycja jest wyjątkowa. Dzięki symbolicznej opłacie za wstęp uczestnicy Wielkiego Grillowania wspierają potrzebujące dzieci z Ukrainy. 5 zł z każdego biletu zostanie przekazane na organizację zajęć edukacyjnych dla dzieci z Ukrainy w Poznaniu i powiecie poznańskim oraz umożliwi w tym czasie ich mamom realizację kursów języka polskiego i kursów kompetencyjnych - zaznacza Małgorzata Rybczyńska, rzeczniczka uczelni.

Rybczyńska przyznaje, że w środę były pewne problemy przy wejściu na teren imprezy. - W przedsprzedaży sprzedano około 10 tys. elektronicznych biletów, co stanowiło 99% wszystkich sprzedanych biletów i powodowało problemy z siecią przy wejściu. Dziś organizatorzy zapewnili dodatkowe pięć wejść i więcej czytników. Warto jednak mieć przy sobie wydrukowany bilet - dodaje.

W czwartek na Wielkim Grillowaniu wystąpią OTSOCHODZI, Peja, dj Wjs, Rookie Polish Jesus oraz Potheadzzz.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Są dwa ostrzeżenia IMGW dla Wielkopolski I i II stopnia
29℃
19℃
Poziom opadów:
5.7 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
14.31 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro