Reklama
Reklama

Pożar stogu siana w sąsiedztwie Wielkiego Grillowania: zatrzymano sprawców

fot. Czytelnik

O sprawie pisaliśmy w środę wieczorem.

Do pożaru doszło w późnych godzinach wieczornych przy ulicy Huby Moraskie, przy stajni. Z relacji naszego Czytelnika wynikało, że podpalacze zostali złapani niemal za rękę, a straty są duże - spłonął stóg siana dla koni, a także wypalona została łąka pod sianokosy. - Czy Uniwersytet stanie na wysokości zadania i poczuje się do odpowiedzialności za nienależyte zabezpieczenie imprezy? - dopytywał.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Do sprawy odniosła się rzeczniczka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. - Na terenie Wielkiego Grillowania nie odnotowano incydentów, organizatorzy nie otrzymali też żadnych sygnałów od policji związanych ze skargami od okolicznych mieszkańców. Poza terenem wydarzenia Straż Pożarna gasiła podpalony stóg siana. Policja zatrzymała sprawców, są to osoby nieletnie, które nie mają żadnego związku z Uniwersytetem im. A. Mickiewicza w Poznaniu, jak również nie byli uczestnikami Wielkiego Grillowania - podkreśla Małgorzata Rybczyńska.

  • Aktualizacja
    czwartek, 12.05.2022 r., godz. 13.22
    Aktualizacja
    czwartek, 12.05.2022 r., godz. 13.22
    Marta Mróz z poznańskiej policji potwierdza, że w związku z podpaleniem zatrzymano dwie osoby. - Nie są to jednak osoby nieletnie, a dorosłe. Mężczyźni byli pod wpływem alkoholu. W tej chwili trzeźwieją w areszcie. Będą odpowiadać za uszkodzenie mienia - mówi.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
22.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro