Reklama
Reklama

W Poznaniu mają powstać kolejne Strefy Płatnego Parkowania

fot. ZDM
fot. ZDM

Zastępca prezydenta Poznania uchylił rąbka tajemnicy na antenie Radia Poznań.

Mniej więcej w połowie ubiegłego roku Zarząd Dróg Miejskich zapowiedział, że planuje rozszerzenie SPP o Ostrów Tumski, Śródkę i część Zagórza, a także później o ulice Berdychowo, Piotrowo i osiedle Św. Roch. W przypadku Ostrowa Tumskiego, Śródki i Zagórza zmiany już weszły w życie - SPP obowiązuje tam od 2 listopada ubiegłego roku.

Miasto jesienią chce wprowadzić SPP na kolejnym obszarze - Berdychowie, Piotrowie i osiedlu św. Roch. W promocji miesiąc ma kosztować 10 złotych, a rok 120 złotych. Za godzinę trzeba tu będzie płacić 3,5 złote, 4,2 zł będzie kosztować druga godzina, a 4,9 zł trzecia.

Okazuje się, że nie jest to jedyne miejscem, w którym miasto chce wprowadzić opłaty za parkowanie. Podobny los ma spotkać południowy Sołacz. SPP miałaby obowiązywać od ulicy Wierzbak, choć są to wstępne plany. Mariusz Wiśniewski na antenie Radia Poznań przyznał, że jest tam problem, bo mieszkańcy unikają płacenia z strefę na Jeżycach i zostawiają auta na terenie dziś bezpłatnego Sołacza komplikując życie mieszkańcom okolicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
16.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro