Reklama
Reklama

Koniec ks. Michała Woźnickiego w domu zakonnym. Ma go stąd usunąć komornik

fot. W obronie Mszy Św. P-ń Wroniecka 9. Msza Trydencka / YouTube
fot. W obronie Mszy Św. P-ń Wroniecka 9. Msza Trydencka / YouTube

Tak wynika z informacji Gazety Wyborczej.

Z ustaleń Piotra Żytnickiego z GW wynika, że ks. Michał Woźnicki wkrótce zostanie usunięty z domu zakonnego Towarzystwa Salezjanów przy ulicy Wronieckiej w Poznaniu. Już w listopadzie salezjanie dostali prawomocny wyrok eksmisyjny, ale nie mogli go zrealizować ze względu na wstrzymanie wszystkich eksmisji przez państwo. W ostatnich dniach sytuacja się zmieniła i ponownie można legalnie wykonywać eksmisje. Ta księdza Woźnickiego została już zlecona komornikowi.

Komornik najpierw wezwie duchownego do opuszczenia budynku. Jeśli nie zrobi tego dobrowolnie, wyznaczony zostanie termin eksmisji. Salezjanie przypuszczają, że konieczna będzie eksmisja i to z pomocą policji, bo ksiądz Woźnicki na pewno nie będzie chciał opuścić swojego lokum.

Ksiądz Michał Woźnicki został wydalony z Towarzystwa Salezjanów już kilka lat temu i choć dom zakonny już dawno temu wezwał go do opuszczenia obiektu, mężczyzna wciąż tam mieszka. Co więcej, codziennie rano odprawia Mszę Świętą Trydencką, a więc mszę w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego, w której uczestniczy kilku wiernych. 4 lata temu nałożono na niego zakaz głoszenia Słowa Bożego. Mimo to ksiądz wciąż odprawia mszę. W ubiegłym roku rozpoczęto procedurę, której celem jest usunięcie księdza ze stanu duchownego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
8.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro