Reklama
Reklama

ZKZL znów organizuje akcję "Mieszkanie do remontu". W ofercie znalazły się 24 lokale

fot. ZKZL
fot. ZKZL

ZKZL cały czas kontynuuje program "Mieszkanie do remontu", który cieszy się od kilku lat niesłabnącym zainteresowaniem. W majowej odsłonie Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych oferuje 24 mieszkania do remontu.

Do dyspozycji poznaniaków będą zarówno mieszkania małe, jedno i dwupokojowe jak i duże mieszkania posiadające trzy i cztery pokoje. Powierzchnia mieszkań waha się między 22 a 144 metry kwadratowe. Duże zróżnicowanie lokali ułatwia mieszkańcom Poznania wybór mieszkania pod kątem swoich potrzeb. Tak jak w poprzednich edycjach ZKZL przygotował lokale w interesujących lokalizacjach takich jak ul. Taczaka, Grottgera, Wyspiańskiego czy ul. Stary Rynek - informuje Łukasz Kubiak, rzecznik ZKZL.

Zasada programu jest już wszystkim dobrze znana. Lokale, które są przekazywane przez ZKZL należy wyremontować w terminie nie dłuższym niż pół roku. W tym czasie osoby, które zadeklarują udział w programie nie płacą czynszu, a po wykonaniu wszystkich prac remontowych podpisują umowę najmu na czas nieokreślony.

Program "Mieszkanie do remontu" dedykowany jest osobom, które z przyczyn materialnych nie mogą uzyskać kredytu w banku na mieszkanie lub nie stać ich na najem na rynku komercyjnym. Jest to również oferta dla rodzin i osób, które nie uzyskały dostatecznej ilości punktów, żeby ubiegać się bezpośrednio o miejskie mieszkanie socjalne lub komunalne. Program jest alternatywą dla listy prezydenckiej i szansą dla poznaniaków na nowe "M", którzy po wykonaniu niezbędnych prac remontowych będą mogli wynająć lokal na czas nieokreślony - dodaje Kubiak.

Wszystkie zainteresowane osoby będą mogły zgłosić chęć obejrzenia mieszkania poprzez formularz umieszczony na stronie internetowej ZKZL. Wnioski można składać na maksymalnie trzy lokale do dnia 31 maja 2022 roku przez dedykowaną do programu stronę internetową - kończy.

Wykaz mieszkań, zakres prac do wykonania oraz dokumenty znajdują się tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.53 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro