Reklama
Reklama

Wypadku na cmentarzu nie było. 61-latka chciała wyłudzić odszkodowanie

fot. Policja
fot. Policja

Sprawczyni usłyszała zarzut dotyczący próby wyłudzenia ponad 40 tysięcy złotych.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w trakcie wykonywanych czynności ustalili, że 61-letnia mieszkanka powiatu pilskiego poinformowała jedną z ubezpieczalni o nieszczęśliwym wypadku, którego miała doznać na terenie cmentarza.

Kobieta w zgłoszeniu napisała, że podczas schodzenia z oblodzonych schodów na terenie cmentarza poślizgnęła się i upadła, w wyniku czego doznała złamania kostki lewej nogi. Dokumentacja zdarzania zawierała również oświadczenie 21-latki, która miała być naocznym świadkiem tej sytuacji - relacjonuje sierż. Magdalena Szukajło z policji w Pile.

Dalsze czynności pozwoliły ustalić prawdziwy przebieg wydarzeń. 21-letnia kobieta przyznała, że nie była świadkiem upadku swojej znajomej, a oświadczenie podpisała w zamian za obiecaną korzyść finansową. Dodatkowo policjanci ustalili, że kobieta od dłuższego czasu miała problemy zdrowotne oraz chodziła o kuli. W trakcie przesłuchania pilanka oświadczyła, że do zdarzenia faktycznie doszło, jednak w miejscu, które nie było ubezpieczone - dodaje sierż. Szukajło.

Kobieta usłyszała już zarzut dotyczący usiłowania wyłudzenia odszkodowania. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
1.98 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro