Reklama
Reklama

Budowa węzła przesiadkowego na granicy Poznania i Plewisk. Będą ręcznie kierować ruchem!

fot. PIM / wizualizacja

Zmiany wprowadzone zostaną już od czwartku.

Na granicy Poznania i Plewisk trwa budowa węzła przesiadkowego Grunwaldzka z bezkolizyjnym przejazdem pod torami kolejowymi. Z uwagi na postęp prac, konieczne są zmiany organizacji ruchu. Obecnie wykonawca inwestycji koncentruje się na przebudowie sieci uzbrojenia podziemnego. Od 12 maja będą wyłączane z ruchu różne fragmenty jezdni i chodnika ul. Grunwaldzkiej. Prace każdego dnia rozpoczynać się będą po godzinie 5 rano i będą trwać przez cały dzień.

Na 12 i 13 maja planowane są prace związane z przebudową sieci teletechnicznej w rejonie ul. Grunwaldzkiej nr 396. W tym czasie zostanie wyłączony z ruchu fragment ul. Grunwaldzkiej przy Twardogórskiej. 12 maja będzie to wschodnia strona, 13 maja - zachodnia. Obowiązywał będzie ręcznie sterowany ruch wahadłowy. Piesi będą mogli obejść wyłączony fragment poprzez przejście dla pieszych przy ul. Twardogórskiej oraz Strzelińskiej - zapowiadają urzędnicy PIM.

Z kolei 14 i 15 maja przewidziana jest przebudowa sieci teletechnicznej i wodociągowej przy ul. Grunwaldzkiej nr 402, w rejonie ul. Piwoniowej. W ciągu ul. Grunwaldzkiej także obowiązywał będzie wtedy ruch wahadłowy sterowany ręcznie. 14 maja wyłączony zostanie fragment jezdni i chodnika wschodniej strony ulicy, a 15 maja analogiczna sytuacja przewidziana jest z zachodnią częścią. Piesi będą mogli korzystać z tymczasowego przejścia przy ul. Piwoniowej oraz stałego przy ul. Twardogórskiej - dodają.

Uczestnicy ruchu proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o dostosowanie się do obowiązującego oznakowania.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
8℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
4.57 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro