Reklama
Reklama

Nowa nawierzchnia jezdni pojawi się na kolejnej poznańskiej ulicy. Koszt to ponad pół miliona złotych

fot. ZDM

Niebawem rozpoczyna się remont na Starołęce.

W trakcie prac na ul. Warownej, trzeba się liczyć z utrudnieniami. Od 16 maja do 10 czerwca br., ul. Warowna będzie zwężona do jednego pasa i będzie jednokierunkowa z przejazdem od ul. Gołężyckiej do ul. Obodrzyckiej. Objazd zamkniętego kierunku wyznaczono ulicami: Obodrzycką i Gołężycką.

By jak najbardziej zminimalizować utrudnienia związane z remontem, został on podzielony na dwa etapy. W pierwszym prace prowadzone będą na jezdni północnej, a w kolejnym - na jezdni południowej. W drugim etapie nie będzie możliwy wyjazd z ul. Podmiejskiej ul. Warowną, a objazd wyznaczono ulicami: Romana Maya i Gołężycką - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

W trakcie robót sfrezowana zostanie stara, już zniszczona nawierzchnia. Następnie ułożona będzie specjalna siatka wzmacniająca i na niej nowa nawierzchnia jezdni. Dzięki temu znacznie oprawi się komfort przejazdów - dodaje.

Według planów wszystkie prace, wraz z wykończeniowymi, mają zakończyć się najpóźniej w ostatnich dniach czerwca. Koszt prac to ponad pół miliona złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
8℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
3.97 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro