Reklama
Reklama

Znana sieć odzieżowa wycofuje się z Polski. Sklepy ma także w Poznaniu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Pexels / pixabay.com

Pracownicy już dostali wypowiedzenia.

Mowa o sieci Orsay, która specjalizuje się w modzie damskiej. Sieć należy do firmy Association Familiale Mulliez, tej samej, która jest właścicielem sieci Leroy Merlin, Auchan i Decathlon. Jak przypomina branżowy portal dlahandlu.pl, pierwszy sklep Orsay otwarto w Polsce w 1997 roku. Od tego momentu sieć się rozrastała, by w 2020 roku osiągnąć liczbę 150 lokali na terenie całego kraju. W 2015 roku ruszyła natomiast sprzedaż internetowa.

Jesteś zdolnym fryzjerem? Dołącz do Zespołu Wonderland! Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub napisz [email protected]
REKLAMA

Pandemia dała się we znaki sieci i doprowadziła do zamknięcia w 2021 roku 30 sklepów w Polsce. Dziś już wiadomo, że był to tylko przedsmak wyjścia z naszego rynku. Pozostałe sklepy będą działać jedynie do końca czerwca. Tylko w Poznaniu i okolicy jest ich 5.

Z relacji branżowego portalu wynika, że pracownicy otrzymali już informację o wypowiedzeniach. Orsay w Polsce zatrudnia ponad 1300 osób, z których większość pracuje w sklepach. Powodem opuszczenia polskiego rynku jest niewypłacalność firmy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
9.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro