Reklama
Reklama

Aleja Praw Kobiet jak trasa szybkiego ruchu? "Prawie każdy jadący samochód lub motocykl przekracza obowiązującą prędkość"

Zdjęcie z budowy Alei Praw Kobiet | fot. PIM

Zauważył jeden z mieszkańców.

- Na nowo otwartym odcinku Alei Praw Kobiet między ulicą Łużycką a Zofii Hilczer-Kurnatowskiej prawie każdy jadący samochód lub motocykl przekracza i to znacznie obowiązującą prędkość - pisze nasz Czytelnik. - Najbardziej jednak niebezpieczne jest niezatrzymywanie się, czy wręcz przyspieszanie, przed przejściem dla pieszych, które łączy os. Łokietka na wysokości bloku nr 8 ze znajdującą się z drugiej strony ulicą Jasna Rola. Jest to przejście z sygnalizacją świetlną, która jeszcze nie została uruchomiona - dodaje. - Przejeżdzające bardzo szybko tamtędy samochody zamiast zwalniać i przepuszczać pieszych bardzo często przyspieszają, żeby jeszcze zdążyć przejechać zanim pieszy postawi nagę na pasach. Nie dość, że łamią przepisy, to swoim postępowaniem stwarzają ogromne zagrożenie dla przechodzących tam osób.

Jesteś zdolnym fryzjerem? Dołącz do Zespołu Wonderland! Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub napisz [email protected]
REKLAMA

W tym rejonie cały czas prowadzone są roboty drogowe związane z budową trasy tramwajowej na Naramowice. Tramwaj dojeżdża już do końca trasy, ale wciąż sporo dzieje w związku z przebudową układu drogowego. Między innymi dlatego uruchomienie tu sygnalizacji świetlnej jest obecnie niemożliwe. Wszystkie prace mają się zakończyć jesienią.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
9.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro