Reklama
Reklama

Os. Zwycięstwa: kolejne auta uszkodzone przez bezpańskie psy. Jest nagranie

fot. Czytelnik

W niedzielę wieczorem do naszej redakcji dotarły informacje o kolejnych uszkodzonych pojazdach.

Najpierw napisał do nas Czytelnik. - W niedzielę na osiedlu Zwycięstwa 5h miał miejsce kolejny incydent z psami. Jest tu monitoring, podobno była policja. Skoro te psy, jak się wydaje, potrafią z taką wściekłością atakować samochody, to co by się stało, gdyby na ich drodze stanęło dziecko ? Czy miasto będzie czekało aż dojdzie do jakiegoś nieszczęścia? Proszę o interwencję - pisze.

Na tym się nie skończyło. - Około godziny 23.00 na os. Zwycięstwa doszło do incydentu z udziałem trzech psów, które pochodzą z opuszczonych ogródków Romów przy ul. Lechickiej. Psy goniły kunę, która uciekła pod jeden z samochodów marki Ford. Psy zaczęły niszczyć karoserie samochodu podgryzając i stając na nim. Ewidentnie ostanie wydarzenia na naszym osiedlu są związane z tymi psami - pisze Krzysztof. Podesłał nam nagranie, na którym widać psy atakujące jedno z zaparkowanych aut, prawdopodobnie próbując dostać się pod maskę.

O tym, co dzieje się na osiedlu Zwycięstwa, piszemy od kilku dni. Najpierw pisaliśmy o tym, że bezpańskie psy zaatakowały kobietę, której na szczęście nic się nie stało. Na miejsce wezwano straż miejską, ale psów tam nie zastano. W rozmowie z nami straż miejska przyznała, że zgłoszenia dotyczące psów się powtarzają, ale nie ma pewności, że to zwierzęta pochodzące z koczowiska.

W weekend otrzymaliśmy kolejne informacje o prawdopodobnie tych samych psach, które mają niszczyć auta zaparkowane na osiedlu. Szarpią i wyrywają tablice rejestracyjne, niszczą nadkola, zderzaki, a nawet rysują karoserię. Jeden z mieszkańców zgłosił sprawę policji. Będziemy przyglądać się tej sprawie.


 • Aktualizacja
  poniedziałek, 9.05.2022 r., godz. 09.19
  Aktualizacja
  poniedziałek, 9.05.2022 r., godz. 09.19
  Jak informuje straż miejska, ostatnie zgłoszenie z tego rejonu wpłynęło 6 maja i dotyczyło luzem biegających psów. W okolicach ul. Lechickiej strażnicy zauważyli 2 psy, które przekazali pod opiekę kobiecie z koczowiska, która potwierdziła, że psy należą do niej. - Dziś strażnicy z Ekopatrolu i pracownicy MOPR-u będą na koczowisku. Strażnicy m.in w sprawie uciekających psów - wyjaśnia Anna Nowaczyk ze straży miejskiej.
 • Aktualizacja
  poniedziałek, 9.05.2022 r., godz. 10.54
  Aktualizacja
  poniedziałek, 9.05.2022 r., godz. 10.54
  Marta Mróz z policji potwierdza, że do funkcjonariuszy wpłynęło jedno zgłoszenie o uszkodzeniu samochodu przez psy. Policja zajmuje się tą sprawą.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
4.25 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro