Reklama

27 Grudnia: w ramach przebudowy z ulicy znikną charakterystyczne platany? Mariusz Wiśniewski: "Nie jest to prawda"

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Taka informacja pojawiła się w mediach społecznościowych.

- Czytelnik podesłał newsa. Nie wiem czy jesteście świadomi jednej rzeczy. Taki spacer ul. 27 grudnia jak w majówkę, można było odbyć już ostatni raz w historii tej ulicy. W przyszłym roku już nie zobaczycie niektórych z tych platanów bo idą pod topór - można przeczytać na facebookowym profilu Poznaniator. - Nie wiedzieliście? No to już wiecie. Remont ulicy poprawi te drzewa i zastąpi je "nasadzeniami".

Do sprawy szybko odniósł się zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski. - Piękna linia platanów, tworzących swoistą zieloną ścianę, które rosną po północnej stronie ulicy 27 Grudnia (tam gdzie Teatr Polski) będzie ujęta w całości i wkomponowana w ostatni etap Projektu Centrum 1. Łącznie w tym rejonie przybędą dodatkowo 83 drzewa (np. na Kantaka będzie to powrót drzew po wielu latach) - napisał na Facebooku. - Wspominam też o tym dlatego, bo w mediach społecznościowych można znaleźć nieprawdziwe informacje, jakoby te platany miałyby być wycięte. Nie! Nie jest to prawda! Zostają w całości. Są wielkim skarbem tego miejsca. Warto zapoznać się z dokumentacją a nie fake news'ami - dodał.

- Prezydent Mariusz Wiśniewski pocisnął mi, że szerzę fejk newsy o wycinaniu platanów. Może nie rozumiem słowa WYCINKA, ale dla mnie nadal oznacza wycinanie drzew. No to ja nauczony przykładem Centrum Senioralnego na Szkolnej na wszelki wypadek, poczekam do budowy ulicy 27 grudnia i wtedy przyznam, że się myliłem, a drzewom nic nie jest, OK? - zareagował prowadzący profil Poznaniator.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
16℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
7.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro