Reklama
Reklama

Kolejne auto uszkodzone na os. Zwycięstwa. Bezpańskie psy?

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Po przeczytaniu wcześniejszych artykułów zwróciła się do nas kolejna osoba w sprawie bezpańskich psów, które mają grasować w okolicach osiedla Zwycięstwa.

Tak się składa, że również mieszkam na tym osiedlu i 5 kwietnia, rano zastałem pod blokiem uszkodzone auto. Uszkodzone zostało nadkole, zderzak oraz zerwana i poszarpana na strzępy ramka od tablicy rejestracyjnej. Na początku myślałem, że ktoś się nudził i uszkodził auto. Jednak mechanicy w serwisie stwierdzili, że jest to uszkodzenie spowodowane przez zwierzęta - przekazuje mieszkaniec osiedla Zwycięstwa.

Myślałem żeby zgłosić sprawę na policję i próbować przegląd monitoring, który znajduje się kilka metrów dalej, jednak nie zrobiłem tego ponieważ nic by to nie zmieniło w sprawie. Auto naprawiłem z ubezpieczenia, jednak jeśli ktoś nie posiada ubezpieczenie AC to robi się bardzo duży problem. Naprawę mojego auta wyceniono na 5-6 tys. złotych - dodaje.

W sprawie napisała do nas też Czytelniczka. W zeszłym tygodniu wcześnie rano, psy wbiegły na ulicę z krzaków, centralnie przed maską mojego samochodu. Było ich pięć. Nie było ruchu i bezpiecznie udało mi się je ominąć. Czy zostaną one zaopiekowane przez miasto, dopiero gdy dojdzie do tragedii? - napisała.

Przypominamy, że w ostatnim czasie doszło do kilku niebezpiecznych incydentów, o których informowali nas mieszkańcy. Psy miały nie tylko niszczyć auta, ale taż atakować ludzi i zwierzęta.

Sprawą zajmują się strażnicy miejscy, ale jak ustaliliśmy nigdy psów nie zastali. Jeden z mieszkańców osiedla zgłosił dewastację auta na policji. Liczy na to, że wszystko wyjaśni przegląd kamer monitoringu, które znajdują się na osiedlu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
26.71 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro