Reklama

II Marsz Równości odbył się w Gnieźnie

fot. L.T.
fot. L.T.

Wydarzenie odbyło się pod hasłem "Miłość zwycięży!".

Sobotni Marsz Równości odbył się w Gnieźnie po raz drugi. Rozpoczął się o godzinie 14.00 przy Urzędzie Miejskim. Marsz przeszedł ulicami miasta w formie kolorowego, tęczowego i pokojowego korowodu.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Niestety sytuacja za naszą wschodnią granicą pokazuje, że czasy spokoju znów są zagrożone. Tak ważne jest by wspierać Ukrainę, by nie dopuścić do działań zbrojnych na większą skalę. Dlatego w tym roku część naszych postulatów związanych jest z osobami, które cierpią w związku z wojną w swoim kraju - mówił Maciej Januchowski, rzecznik prasowy Marszu Równości w Gnieźnie. Przede wszystkim w tej kwestii żądamy otwarcia granic dla wszystkich osób uciekających przed wojną i prześladowaniem oraz oczekujemy od wspólnoty europejskiej pełnej solidarności i wsparcia w obronie Ukrainy przed rosyjską agresją - dodał.

Pozostałe postulaty pozostają bez zmian. Nadal nie została wprowadzona równość małżeńska, nadal dochodzi do dyskryminacji osób LGBT+ w przestrzeni publicznej czy miejscach pracy i nadal pozostajemy w tyle z uregulowaniami prawnymi umożliwiającymi korektę płci oraz prawo do uzgodnienia płci. Podobnie jak podczas I Marszu Równości w Gnieźnie podnoszone będą także postulaty dotyczące większej dbałości o prawa osób z niepełnosprawnościami oraz ich rodzin oraz zapewnienia im realnej pomocy państwa, a także dostępu do rzetelnej edukacji seksualnej - informowali organizatorzy.

Pierwsza edycja Marszu Równości w Gnieźnie odbyła się w 2019 roku. Przerwa spowodowana była pandemią koronawirusa.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
8.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro