Reklama
Reklama

Rusza kolejna edycja konkursu "Zielony Poznań". Dużo się działo w Parku Wilsona

fot. Maciej Kopiński

Posiadacze ukwieconych balkonów, pięknych tarasów i ogródków z wyjątkowymi roślinami mogą już wysyłać zgłoszenia do kolejnej edycji konkursu "Zielony Poznań". Oficjalnie konkurs został zainaugurowany 7 maja w parku Wilsona. W trakcie "Akademii Zielony Poznań" nie zabraknie warsztatów, pokazów i punktu wymiany roślin.

Konkurs jest skierowany do mieszkańców, ukwiecających swoje przydomowe ogrody, działki i balkony, ale też firm i instytucji.

Jesteś zdolnym fryzjerem? Dołącz do Zespołu Wonderland! Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub napisz [email protected]
REKLAMA

Co roku do konkursu wpływają tysiące zgłoszeń. Jestem pewna, że także w tym poznaniacy i działający na terenie miasta przedsiębiorcy zaskoczą nas pomysłami na nietuzinkowe aranżacje wynikające z ogrodowej pasji oraz miłością do zieleni i przyrody - mówi Joanna Jajus, dyrektorka Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa UMP.

Zgłoszenia przyjmowane są od 2 maja do 20 czerwca w biurze konkursu - Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa (ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404, 61-441 Poznań). Dokumenty można złożyć również do skrzynki podawczej, która mieści się w holu budynku bądź przesłać pocztą. Zgłoszenia przyjmowane są także w siedzibach rad osiedli bądź - w przypadku rodzinnych ogrodów działkowych - w wybranym ROD, po uprzednim kontakcie z biurem konkursu pod numerem telefonu 61 878 50 49.

Rywalizacja składa się z dwóch etapów: osiedlowego i miejskiego. Obiekty oceniane będą w 6 kategoriach. Są to:
- zieleńce, kwietniki osiedlowe, zakładowe, szkolne,
- balkony, tarasy, loggie i okna,
- ogrody przydomowe,
- działki na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych lub stowarzyszeń działających na rzecz działkowców,
- pasy zieleni,
- zielone dachy, jako ogrody na dachach konstruowane głównie w celach rekreacyjno-estetycznych.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Na laureatów czekają nagrody.

Inauguracja 29. edycji konkursu odbyła się w parku Wilsona. Przed Palmiarnią na mieszkańców czekał szereg bezpłatnych atrakcji podczas wydarzenia "Akademia Zielony Poznań". Wszystko to pod hasłem "Zainspiruj się wiosną".

Organizatorzy zapraszali m. in. na zielone warsztaty prowadzone przez nauczycieli akademickich Katedry Roślin Ozdobnych, Dendrologii i Sadownictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz grupy hortiterapeutycznej. W trakcie imprezy odbędą się również pokazy przygotowane przez Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, w ramach których osoby odwiedzające stoisko zapoznają się z roślinami wodnymi i bagiennymi, a prowadząca opowie o sposobach ich uprawy i zasadach kompozycji oczka wodnego. Na słuchaczy czekają nagrody w postaci omawianych roślin - informowali miejscy urzędnicy.

Dodatkowo funkcjonować będzie stoisko Zielonej Wymiany Roślin - "Przyjdź-wymień-zabierz roślinę".

Odbędą się także warsztaty plastyczne z malowania roślin oraz chemiczne z tworzenia slime (zabawa sensoryczna z plastyczną i rozciągliwą masą). Dodatkową atrakcją będą pokazy Sekcji Judo i Akrobatyki, podczas których uczniowie zaprezentują krótkie walki i pokazy na trampolinach - zapowiadali urzędnicy.

Organizatorem Akademii Zielony Poznań jest Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasto Poznań.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro