Reklama
Reklama

Biurowiec z Nowego Rynku zmienił właściciela

fot. materiały prasowe

Skanska sprzedała budynek D w kompleksie Nowy Rynek za duże pieniądze.

Nabywcą budynku jest szwedzka spółka Eastnine AB, która specjalizuje się w dostarczaniu nieruchomości biurowych i logistycznych. Umowa opiewa na 121 mln euro. Docelowo w kompleksie Nowy Rynek znajdzie się 5 budynków oferujących ponad 100 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej i handlowej. W sprzedanym właśnie obiekcie D jest 39 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni.

Jesteś zdolnym fryzjerem? Dołącz do Zespołu Wonderland! Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub napisz [email protected]
REKLAMA

Budynek D został ukończony w połowie 2021 roku i jest wynajęty w 96 procentach. Swoją siedzibę ma tutaj firma Allegro, która jest też głównym najemcą obiektu. - To jeden z najbardziej zrównoważonych budynków w Poznaniu. Zastosowanie rozwiązań przyjaznych dla klimatu (np. wentylacja wolnoobrotowa, belki chłodzące, oświetlenie LED, system free cooling, system odzysku wody szarej i deszczowej) umożliwia znaczne zmniejszenie zużycia energii i wody. Ponadto chodniki wokół biurowca wykonano ze specjalnego rodzaju betonu, który oczyszcza powietrze ze szkodliwych substancji, takich jak tlenek azotu (NOx) - czytamy w komunikacie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
9.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro