Reklama
Reklama

Salmonella w roladkach wyprodukowanych dla Biedronki przez wielkopolską firmę

fot. GIS
fot. GIS

Produkt został wycofany ze sklepów.

Komunikat w tej sprawie wydał Główny Inspektorat Sanitarny. - W wyniku badań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej w jednej partii roladek devolay z kurczaka z nadzieniem o smaku maślano-czosnkowym wykryto bakterie Salmonella. Spożycie produktu zanieczyszczonego pałeczkami Salmonella wiąże się z ryzykiem zatrucia pokarmowego - podaje GIS.

Konkretnie chodzi o produkt "Roladki Devolay z kurczaka z nadzieniem o smaku maślano-czosnkowym, 500 g". Numer partii: 109/P1/L4/I, termin przydatności do spożycia: 07.05.2022. Producentem jest Konspol Holding Sp. z o.o. ze Słupcy, a produkt wyprodukowano dla Jeronimo Martins Polska S.A., a więc sieci Biedronka.

- Firma Konspol Holding Sp. z o.o., niezwłocznie poinformowała dystrybutora o zaistniałej sytuacji. Dystrybutor podjął natychmiastową decyzję o wycofaniu wskazanej partii z obrotu, umieścił informacje o wycofaniu w sklepach, a także zamierza opublikować informację na stronie internetowej sklepów. Organy urzędowej kontroli we współpracy z zaangażowanymi podmiotami prowadzą postępowanie wyjaśniające w związku z uzyskanym wynikiem badań laboratoryjnych - dodaje.

Nie należy spożywać produktu ze wskazanej partii.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro