Reklama
Reklama

Groźny incydent w Poznaniu: ktoś strzelał metalowymi kulkami do dziecka na szkolnym boisku

Do zdarzenia doszło na szkolnym boisku | fot. Google Street View
Do zdarzenia doszło na szkolnym boisku | fot. Google Street View

Do zdarzenia doszło w czwartek przed południem na osiedlu Lecha.

- Czy coś Państwo wiedzą o postrzeleniu dziecka przy szkole na osiedlu Lecha? - dopytuje nasza Czytelniczka. Do zdarzenia miało dojść na terenie boiska przy szkole podstawowej nr 51. Marta Mróz z poznańskiej policji potwierdza, że funkcjonariusze zajmują się sprawą.

- W czwartek w godzinach dopołudniowych ktoś niegroźnie ranił dziecko przebywające na szkolnym boisku pod opieką pedagogów. Dziewczynka w pewnym momencie poczuła ból w klatce piersiowej, natychmiast udzielona jej została pomoc, trafiła do szpitala. Na szczęście nie stwierdzono poważnych obrażeń i dziecko opuściło już szpital - mówi.

Policjanci szukają sprawcy tego "ataku". - Na miejscu zabezpieczono metalowe kulki. Na ten moment nie wiemy jakim urządzeniem posługiwał się sprawca celując do dziecka. Czynności cały czas trwają. Już w czwartek rozmawialiśmy z mieszkańcami okolicy, zabezpieczone zostały nagrania z monitoringu. Apelujemy jednak do wszystkich osób, które w czwartek pomiędzy 10.00 a 12.00 w rejonie szkoły na osiedlu Lecha widziały podejrzanie zachowującą się osobę, o kontakt z policjantami z Nowego Miasta. Można dzwonić pod numery 4777 123 11, 4777 123 12 lub 112 - dodaje Mróz.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To może być niebezpieczna noc. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro