Reklama
Reklama

Forbes: 20-latek z Leszna na europejskiej liście wpływowych osób poniżej 30. roku życia

fot. forbes.com / Screen

Hugo Chróst pnie się po szczeblach kariery w zawrotnym tempie.

"30 under 30" to zestawienie, które od ponad 10 lat przygotowuje amerykański magazyn Forbes. Trafiają do niego wpływowe osoby, które nie ukończyły jeszcze 30. roku życia. Zestawienie ma wiele odsłon - dla poszczególnych kontynentów, a nawet państw. Znaleźć się w zestawieniu europejskim to ogromne osiągnięcie.

Kim jest Hugo Chróst? 20-latek pochodzi z Leszna. Ukończył II LO im. Mikołaja Kopernika w tym mieście. Zdał maturę międzynarodową i został laureatem konkursu "Droga na Harvard", a także zakwalifikował się do projektu "Ignite" Uniwersytetu w Cambridge jako jedyny licealista (pozostali byli studentami).

Młody naukowiec i przedsiębiorca trzy lata temu założył Solvemed Group. To startup, który zajmuje się opracowaniem algorytmiki, która pozwoli na zdiagnozowanie choroby Parkinsona jeszcze przed wystąpieniem pierwszych objawów. Wykorzystywana przy tym jest sztuczna inteligencja. Do założenia startupu zainspirowało go życie jego rodziny, w której stwierdzono choroby neurologiczne. Z informacji Forbesa wynika, że Chróst ma zabezpieczenie finansowe na swoje badania na poziomie ponad 4 milionów dolarów.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
4.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro