Reklama

Przepełnione śmietniki przy Wartostradzie. Po naszej interwencji mają zostać opróżnione

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

O sprawie poinformowali nas Czytelnicy.

- Jest 16:00 w środę po długiej majówce, ale Wartostrada nie jest sprzątnięta - napisał do nas jeden z Czytelników. Kolejna wiadomość nadeszła w czwartek rano. - Prosiłbym o interwencję w sprawie śmieci zalegających nad rzeką Wartą od strony osiedla Piastowskiego. Zaznaczam, że kosze nie były tam opróżniane od majówki. Chodzę tą drogą codziennie, a widok jest po prostu tragiczny. Może służby w końcu się tym zajmą - napisał.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Z naszych ustaleń wynika, że problem dotyczył koszy na śmieci ustawionych wzdłuż wyremontowanego odcinka Wartostrady w rejonie osiedla Piastowskiego. To teren, za który docelowo odpowiadać będzie prawdopodobnie Zarząd Zieleni Miejskiej, ale obecnie odpowiada za niego Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta. - Biuro poinformowało, że firma sprzątająca została już powiadomiona i jeszcze dziś ma uprzątnąć teren z odpadów oraz opróżnić śmietniki - tłumaczyła w czwartek wieczorem Joanna Żabierek, rzeczniczka Urzędu Miasta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
10.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro