Reklama
Reklama

Otwarto Punkt Utrzymania Taboru Kolejowego w Wągrowcu. Inwestycja pochłonęła 70 mln złotych

Punkt Utrzymania Taboru Kolejowego w Wągrowcu. | fot. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu
Punkt Utrzymania Taboru Kolejowego w Wągrowcu. | fot. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu

Oficjalne otwarcie odbyło się w czwartek.

Udział w uroczystości wzięli Marek Woźniak marszałek Województwa Wielkopolskiego, wicemarszałek Wojciech Jankowiak oraz Członek Zarządu Jacek Bogusławski.

Nowoczesny Punkt Utrzymania Taboru Kolejowego zawiera automatyczną myjnię pojazdów szynowych, stanowiska z symulatorem jazdy, na którym szkolić się będą obecni i przyszli maszyniści Kolei Wielkopolskich.

-Techniczna sprawność pojazdów jest bezdyskusyjna. Mając własny Punkt Utrzymania Taboru Kolejowego nie jesteśmy zależni od innych wykonawców. Serwis możemy wykonać szybko, sprawnie i lepiej. Taki jest zamysł tego dużego przedsięwzięcia, finansowanego za naszym pośrednictwem w dużej części z budżetu europejskiego - powiedział Marszałek Marek Woźniak.

W trakcie uroczystości zaprezentowany wjazd jednego z pojazdów użytkowanych przez Koleje Wielkopolskie na terenie hali przeglądowej.

Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków unijnych z programu Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. Całkowita wartość projektu wynosi 69 019 261,27 zł, w tym wartość dofinansowania przyznanego przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego to 34 055 454,85 zł.

W Punkcie Utrzymania Taboru Kolejowego obsługiwane będą spalinowe zespoły trakcyjne. Działalność PUT będzie również między innymi polegała na przeglądach technicznych taboru, usuwaniu awarii i uszkodzeń taboru.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro