Reklama

Toalety w Nowym ZOO brudne. "Skandal"

fot. Czytelniczka
fot. Czytelniczka

Nasza Czytelniczka w majówkę wybrała się z rodziną na wycieczkę do Nowego ZOO i wizyty w toalecie nie wspomina dobrze.

Czytelniczka wybrała się do ZOO we wtorek, 3 maja. - Uwielbiamy to miejsce, jesteśmy tam najmniej raz w roku. Zapłaciłam "jedyne" 124 zł za dwa bilety normalne i jeden ulgowy. Pomimo iż sezon w naszym pięknym poznańskim Nowym ZOO rozpoczął się już przeszło miesiąc temu, to o toaletach dla zwiedzających chyba wszyscy zapomnieli - pisze. - Powiedzieć "Skandal" to jak nie powiedzieć nic! Żenujący jest fakt, że ZOO czynne jest cały rok, więc wydaje nam się, że i toalety powinny być sprzątane regularnie. Z relacji innych zwiedzających, z którymi rozmawiałam wynika, że ta jedna nie jest odosobniona, że pozostałe wyglądają tak samo! Nic nie tłumaczy zarządców - dodaje. - Ta sprawa nadaje się do sanepidu. Cudowne nowe wybiegi dla zwierząt, a cały śmietnik pod dywanem! Toalety wyglądają jakby ich nikt nie sprzątał. Smród, wysypujące się śmieci z pojemników, pająki, brudne ściany i podłogi. O toalecie nie wspominając. Wszystkie metalowe elementy zardzewiałe. Myślę, że kontakt z czymkolwiek w tym miejscu jest niebezpieczny - kończy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Zapytaliśmy rzeczniczkę ZOO o sytuację w toaletach na terenie obiektu. - Podczas majówki zoo odwiedziły ogromne tłumy gości (1 maja - 13 tysięcy, 2 maja - 11 tysięcy, 3 maja - 10 tysięcy osób), sprzątanie toalet w trakcie dnia było mocno utrudnione, gdyż przez cały czas przed każdą toaletą stała kolejka osób oczekujących - wyjaśnia Małgorzata Chodyła. - 1 maja firma sprzątająca została przez nas upomniana, żeby jednak co kilkadziesiąt minut każda toaleta była na chwilę zamykana, sprzątana i uzupełniane był papier toaletowy i mydło - dodaje.

Czy toalety są remontowane? - Możemy działać jedynie w granicach przyznawanego nam co roku budżetu, w ubiegłym roku ograniczonego o 2 mln złotych. Fundusz remontowy Ogrodu Zoologicznego wynosi 100 tysięcy złotych na cały rok, na Nowe i Stare Zoo, tylko z tego paragrafu możemy dokonywać napraw i wymian uszkodzonych czy zniszczonych elementów obiektów, a mamy ich ponad 100. Obiekt to każdy budynek, taki, w których mieszkają zwierzęta, budynki administracyjne czy toalety właśnie. W pierwszej kolejności muszą być spełnione kryteria bezpieczeństwa czy funkcjonalności, niestety kryterium estetyki jest w ostatniej kolejności - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
20℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.35 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro