Reklama
Reklama

Przejazdy wojskowych kolumn po Polsce: przy trasach pojawiły się żółte znaki

fot. GDDKiA

Obecność wojska na polskich drogach ma być widoczna bardziej niż zwykle do końca maja.

W Polsce odbywają się ćwiczenia Defender Europe 2022 oraz Swift Response 2022. W związku z tym po polskich drogach, w tym trasach szybkiego ruchu, poruszać się będą kolumny wojskowych pojazdów, o czym pisaliśmy już na naszym portalu. Zgodnie z zapowiedziami wojska, takie kolumny mogą się przemieszczać nawet w godzinach szczytu.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podaje, że w związku z przejazdami wojskowych pojazdów, przy trasach ustawiono specjalne znaki. Są to znaki wojskowej klasyfikacji obciążenia. - Mówią o dopuszczalnej masie całkowitej pojazdów, ale w skali MLC, różniącej się od tej stosowanej dla pojazdów cywilnych w Polsce - informuje GDDKiA.

- Spotykając na drodze kolumnę wojskowych pojazdów, pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności. Skupmy się na prowadzeniu auta, a nie na dodatkowych czynnościach, jak robienie zdjęć czy nagrywanie filmów. Wysłuchajmy apeli Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych i nie publikujmy informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych czy danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych. Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności naszego kraju. Nie należy wjeżdżać pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie. Najważniejsze jest, aby każdy kierowca pamiętał o dużej masie wojskowych pojazdów, a co za tym idzie ich wydłużonej drodze hamowania. Pamiętajmy, że sprzęt militarny jest przewidziany do zadań bojowych, a więc może nie posiadać tak samo dobrej widoczności mijających go pojazdów, jak samochody cywilne - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
13.27 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro