Reklama
Reklama

Są zarzuty po "zadymie" przed Stadionem Narodowym. Zatrzymano 18 osób

Pusta trybuna kibiców Kolejorza w trakcie spotkania | fot. Joanna
Pusta trybuna kibiców Kolejorza w trakcie spotkania | fot. Joanna

Chodzi o poniedziałkowy mecz finału Pucharu Polski.

Na murawie mierzyli się Lech Poznań i Raków Częstochowa. Kolejorz przegrał to starcie. Piłkarzom nie pomagali poznańscy kibice, bo nie zostali wpuszczeni na Stadion Narodowy w Warszawie, o czym pisaliśmy już na naszym portalu. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski stwierdził, że straż pożarna wprowadziła zakaz wnoszenia flag i banerów większych niż 2x1,5 metra, a straż pożarna stwierdziła, że... nie był to zakaz a sugestia. A to spora różnica.

W trakcie meczu atmosfera przed stadionem była bardzo napięta, doszło do starć z policją. Jak podaje tvnwarszawa.pl, zatrzymano 18 osób: 3 osoby za posiadanie narkotyków, 1 osobę w związku z odbyciem zasądzonej kary pozbawienia wolności, 14 osób w związku z meczem. Trzem osobom postawiono zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjanta, ośmiu osobom udziału w zbiegowisku, dwie osoby zatrzymano w charakterze świadka, a jedną za znieważenie policjanta.

W trakcie starcia z pseudokibicami policjanci używali m.in. granatów hukowych i gazu. Ucierpiało dwóch funkcjonariuszy i jeden policyjny koń.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Rekordowy wrzesień w Poznaniu pod względem pogody. I to nie jest dobra informacja
22℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro