Reklama

5 obcokrajowców zatrzymanych na A2 przez strażników granicznych

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Straż graniczna
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Straż graniczna

Za co?

3 maja funkcjonariusze Straży Granicznej z Kalisza pełnili służbę na A2. W trakcie kontroli auta osobowego zatrzymali 3 obywateli Syrii w wieku 21-31 lat, a także 25-letniego Białorusina prowadzącego pojazd i jego 24-letnią partnerkę z Ukrainy. - Podczas kontroli legalności pobytu funkcjonariusze SG ujawnili, że obywatele Syrii posiadają paszporty z zamieszczonymi rosyjskimi wizami. Ustalono również, że wjazd Syryjczyków na terytorium państw Schengen nastąpił w miejscu niedozwolonym na granicy z Białorusią. Okazało się również, że cudzoziemcy ci nie zamierzali starać się o ochronę międzynarodową na terytorium naszego kraju. Celem ich podróży były Niemcy i tam miał ich zawieźć wynajęty białoruski kierowca.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Białorusin i jego partnerka zostali zatrzymani za organizowanie innym niezgodnego z prawem przekraczania granicy. Kobieta będzie też odpowiadać za posiadanie narkotyków, bo znaleziono przy niej marihuanę. - Kierowca auta, jak ustalili funkcjonariusze SG, do Polski wjechał 2 kwietnia przez przejście graniczne w Bobrownikach, natomiast jego partnerka granicę przekroczyła trzy dni później w Hrebennem. W dalszym ciągu funkcjonariusze Straży Granicznej prowadzą czynności procesowe z zatrzymanymi cudzoziemcami. Za przekroczenie niezgodnie z prawem granicy państwowej w porozumieniu z innymi osobami kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 3 lat, natomiast organizatorom przekraczanie wbrew przepisom granicy Rzeczypospolitej Polskiej, grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
88.39 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro