Zaczyna się sezon komunijny. Wyścigi na najlepsze prezenty. "Co się teraz daje"?
Chociaż dzieci komunijne na lekcjach religii uczą się, że nie o prezenty w tym wszystkim chodzi, to i tak one spędzają dorosłym sen z powiek.
Niektórzy na prezent komunijny odkładają pieniądze już od kilku miesięcy. Jeszcze inni decydują się na kupno prezentu, choć nie wiedzą, jak trafić w gust młodego człowieka, podatnego na przemijające trendy. Największy "ciężar" spoczywa na rodzicach chrzestnych, ponieważ zwyczajowo i nieformalnie ich prezenty powinny być najdroższe, a datki dla dziecka komunijnego najwyższe.
Jeszcze pod koniec lat 80-tych najpopularniejszym prezentem komunijnym był zegarek, medalik i rower. Czasy nieco skromniejsze, a jednak wspominane z sentymentem.
Jak podaje portal Ahava PR, badania wskazują, że aktualnie najpopularniejszą formą prezentu komunijnego są pieniądze. Daje je więcej niż połowa Polaków. Zazwyczaj najwyższych kwot rodzice dziecka komunijnego spodziewają się od chrzestnych, a najmniejszych od najstarszych członków rodziny. Popularność gotówki nie powinna dziwić. Zwalnia z konieczności zastanawiania się, nad tym, co kupić. Nie ma przy tym ryzyka, że prezent będzie nietrafiony. Dość często w ten sposób bliższa i dalsza rodzina składa się na droższy prezent, na którego nikogo z osobna nie było by stać - podpowiadają eksperci z Ahava PR.
Na drugim miejscu są urządzenia elektroniczne typu laptop, tablet, smartfon. Według badań, ponad jedna trzecia Polaków decyduje się na kupno któregoś z powyższych przedmiotów.
W ostatnich latach bardzo dużą popularnością wśród dzieci komunijnych cieszy się elektryczna hulajnoga. Jak wskazują eksperci, ma ona przewagę nad laptopem, a nawet drogim smartfonem. Jest też z pewnością lepszą opcją dla dzieci, które spędzają za dużo czasu przed telefonem. Hulajnoga sprawia, że dzieci chcą więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Ceny hulajnóg elektrycznych różnią się w zależności od czasu naładowania, udogodnień i marki. Za hulajnogi można zapłacić mniej niż za laptop czy smartfon, to zależy, w jakie będzie ona opcja wyposażona. Średnio hulajnoga pozwala pokonywać około 20-30 kilometrów. Jej wielką zaletą jest to, że po wyczerpaniu baterii można wciąż się nią poruszać, tylko przy pomocy własnych sił.
Najpopularniejsze komentarze