Reklama

Akcja dla fanatyków roślin. Otworzą się przed nimi ogrody, parki i lasy

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Nature_Design/pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Nature_Design/pixabay.com

Chodzi o kolejną międzynarodową akcję "Fascynujący Dzień Roślin".

Przypada on na miesiąc maj. Polega na tym, że w tym miesiącu wszystkie instytucje związane z pięknem natury otworzą się dla fanatyków roślin. Będą organizowane kiermasze, wystawy i imprezy "z udziałem" roślin, jako obiektów nie tylko ładnych wizualnie, ale ciekawych naukowo. Akcja organizowana jest pod patronatem Europejskiej Organizacji Nauk o Roślinach, zlokalizowanej w Brukseli. Inicjatywa wspierana jest przez sieć krajowych koordynatorów, którzy zdecydowali się ofiarować swój czas i energię, by promować i rozpowszechniać idee tego wydarzenia w swoim kraju. Celem akcji jest zaprezentowanie pracy osób zafascynowanych roślinami, a także uświadomienie o tym, jak ważna jest znajomość roślin dla rozwoju rolnictwa, ogrodnictwa, a co za tym idzie, dla wytwarzania żywności.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

W tym czasie Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza między innymi do świata zapachów oraz na "Familiadę botaniczną". Z kolei Uniwersytet Łódzki z tej okazji zaprasza na charytatywny kiermasz roślin wyprowadzonych z kultur in vitro oraz do Laboratorium Zielonej Biotechnologii.

Dniem kulminacyjnym całej akcji jest 18 maja, ale wiele instytucji organizować będzie atrakcje również w innych dniach tego miesiąca, aż do czerwca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
41.45 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro